Boy problemi daha ergenlik yaşlarda başlayıp, ileri ki yıllarda bile can sıkan bir sorun haline gelebilmektedir. Hangimiz ergenlik döneminde boy problemini kafamıza takmadık ki? Kendiyle barışık insanlar için çok da önemli bir durum olmasa da bunu ciddi şekilde kompleks haline getiren insanlar da vardır. Özellikle boy problemi olan ya da kısa olduğunu düşünen kadınlar kendi yöntemleriyle bunun çözüm yollarını aramaktadırlar. Kadınlarda olan boy problemleri yüzünden, birçok kadın güvensizlik sorunu yaşayabilmektedir. Türkiye’de genel olarak kadınların boyları çok uzun değil, orta boylardadır. Ama her kadının hayali uzun ve kusursuz bir görünüm kazanmaktır. Bunun için fazla kilolar varsa verilir, spor yapılır ve fit bir vücuda kavuşulur.

Buraya kadar her şey tamam. Ama boy konusunda fiziksel olarak yapabilecek pek bir şey yoktur. Bu durumda yardımınıza doğru kıyafet seçimleri koşmaktadır. Doğru giyim önerileri ile boyunuz uzun olmasa bile uzun gibi görünebilir. Sadece dikkatli ve bilinçli olarak kıyafet seçimi ve kombin yapmanız şarttır.

Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları

  • Daha uzun görünmek için ilk şart dik durmaktır. Eğer dik durmazsanız, normal olduğunuz boydan daha kısa görüneceksinizdir. Doğru durmak için plates yapmanız çok faydalıdır. Plates yaparak doğru durmayı öğrenebilirsiniz. Hatta plates ile kemikleri doğru kullanarak 2 cm’ye kadar uzama şansı olduğu bile söylenmektedir. Dik bir duruşa sahip olduktan sonra, daha uzun görünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Hem dik duruşunuz ile özgüveniniz belli olacak hem de giydiğiniz kıyafetleri daha güzel taşıyabileceksiniz.
  • Uzun boylu görünmek istiyorsanız, fazla kilolarınızdan kurtulun. İdeal kilonuzdan fazla bir kilodaysanız, bu sizi kısa gösterebilir. Bu yüzden zayıf olmak,uzun görünmeye yardımcı olmaktadır. İdeal kiloda olmayı önce sağlığınız, sonra boyunuzun uzun görünmesini istediğiniz için tercih edin. Daha uzun görünmek düşüncesi ile ideal kilonun altına düşmeye kalkmayın. Eğer böyle bir hataya düşerseniz, uzun ve güzel görünmek yerine, sağlıksız ve güçsüz bir görünüm sağlamış olursunuz. Bu konu birçok bayanın yaptığı hatalardan biridir, çok dikkatli olmak gerekir.
  • Saç modelinizi yüksek yaparak, boyunuzu olduğunuzdan uzun gösterebilirsiniz. Eğer uzun saç kullanıyorsanız, bu sizi kısa gösterir. Saçlarınızı ya toplayarak kullanın ya da kısa bir şekilde kestirerek kullanın. Böylelikle boyun kısmı ortaya çıkacak ve daha uzun bir görünüm kazanmış olacaksınız.
  • Boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız eğer kemer kullanmaktan kaçının. Kemer kullanırsanız, vücudunuz ikiye bölünmüş gibi görünecektir. Bu durumda kısa boylular için hiç hoş bir görünüm sağlamamaktadır. Zaten kısa olan boyunuzun daha da kısa görünmesine neden olacaktır.
  • Alışveriş yaparken beğendiğiniz her şeyi almayın. Özellikle yatay çizgili kıyafetlerden olabildiği kadar uzak durun. Yatay çizgili kıyafetler, sizi hem daha kilolu hem de daha kısa gösterecektir. Bunun yerine dikey çizgileri olan kıyafetler seçerseniz boyunuz daha uzun görülebilir.
  • Seçtiğiniz kıyafetin kumaşı da, sizin boyunuzu uzun ya da kısa gösterebilir. Eğer kalın kumaşlardan yapılmış kıyafetler tercih ederseniz, sizi daha kısa gösterecektir. Uzun görünmek için ise, keten ya da pamuklu kumaşlardan üretilmiş kıyafetleri tercih edin.
  • Tabi ki boyları kısa olan bayanların ilk olarak yaptıkları topuklu ayakkabı giymektir. Topuklu ayakkabı giyerek olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz.
  • Uzun görünmek isteyenler için bir diğer öneri de doğru ceket kullanımıdır. Kısa boylu bayanların kesinlikle kısa ceket giymemeleri gereklidir. Kısa ceketler sizi daha kısa gösterecektir. Uzun görünmek isteyen kısa bayanlar, dizlerinin altlarına kadar gelen uzun ceketler tercih etmelidirler.
  • Uzun görünmek isteyenler, pantolon seçimine de çok dikkat etmelidirler. Mümkün olduğu kadar dar pantolon seçerek daha uzun görünebilirler. Eğer boyunuz kısaysa, sakın geniş paçalı pantolonlar tercih etmeyin, daha kısa görünürsünüz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın