Ahmet Şerif İzgören Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Ahmet Şerif İzgören Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Ahmet Şerir İzgören, kişisel gelişim adına birçok eğitimler verip kitaplar yazan, beden dili ve özgüven gelişimi konusunda uzman bir eğitimcidir. Ahmet Şerif İzgören ilk olarak orduda görev almış daha sonra istifa ederek üniversitelerde öğretim görevliğine devam etmiştir. Bu makalemizde sizlere ünlü yazar Ahmet Şerif İzgören’in yaşamını, başarılarını, insan ilişkileri konusunda verdiği hizmetleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Erkan Karaca

Ahmet Şerif İzgören insan ilişkileri, beden dili, kendine güven, yaşama olumlu bakış açısı kazandırma gibi pek çok alanda eser vermiş ünlü Türk yazardır. Verdiği seminerlerle geniş kitlelere hitap etmeyi başaran Ahmet Şerif İzgören’in katıldığı her ortamda tıklım tıklım dolu bir salon onu heyecanla beklemektedir.

Son dönemlerde sayısız devlet büyüğüne de beden dili konusunda eğitim vermekle kalmayıp, Birleşmiş Milletler diplomatlarına da ders vermiştir. Bu amaçla Academy International’ı kurmuştur.

[renkbox baslik="Mobbing Nedir? Mobbing Uygulayanların Ortak Özellikleri ve Davranışları Nelerdir?" link="https://bilgihanem.com/mobbing-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2015/04/mobbing-nedir-mobbing-uygulayanlarin-ortak-ozellikleri-ve-davranislari.jpg" renk="gri" yenisekme="evet"][/renkbox]

Ahmet Şerif İzgören, Türkiye’de ilk kez çeviri dergi yayımlamış ve iş sektöründe de yükselmeyi başarmış bir isimdir. Önceleri askeri personel olan İzgören, ordudan istifasının ardından yurt içi ve yurt dışında pek çok sosyal alanda eğitimler almış ve bu eğitimleri verdiği sayısız seminerlerle halka anlatmayı başarmıştır.

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kişisel gelişim ve beden dili konusunda önemli başarılara imza atmış ünlü Türk yazardır. Ahmet Şerif İzgören Academy International ve İzgören Akın Eğitim ve Danışmanlık firmasını, Elma Yayınevi’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Ayırca kişisel gelişim ve iş-yönetimi konularında 12 kitabı yayınlanmıştır. Satış oranları oldukça yüksek olan bu eserler, özellikle üniversite mezunu kesimin gözdesi olmuştur.

Ahmet Şerif İzgören’in Hayatı

Ahmet Şerfi İzgören’in Hayatı

Ahmet Şerif İzgören 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nde lise öğrenimine başlamıştır. Ardından 1987 yılına gelindiğinde, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda orduda üsteğmenlik mertebesine kadar yükselen Ahmet Şerif İzgören, 1991 yılında ise ordudan ayrılma kararı almış ve istifasını vermiştir. O yıllarda Ankara Üniversite’sine bağlı TÖMER’in Bursa şubesinin kurucu müdürlüğünü yapmıştır. TÖMER Bursa şubesinde 4 yıl görev yaptıktan sonra, Bursa’da ilk kültür merkezini açmıştır.

Ahmet Şerif İzgören, aktif iş yaşantısına Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkararak devam etmiştir. Kültür sanatla oldukça ilgili olan yazar, resim, müzik ve tiyatro kulüplerinde fahri başkanlık yapmıştır. 1995 yılına gelindiğinde özel sektörde iki ayrı firmada genel müdürlük yapmış ve hemen ertesi yıl da AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi’ne üyelik yapmıştır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında kişisel gelişim ve beden dili üzerine çeşitli eğitimler almıştır.

Sunley Management Center ve Türkiye’de katıldığı bu eğitimlerde iktisadi ve idari bilimler alanlarında, pazarlama sektörü, kişisel iletişim, liderlik, benchmarking vb. alanlarda eğitimler almış ve kazandığı bilgileri verdiği eğitim ve seminerlerle geniş kitlelere ulaştırmıştır. Ayrıca 2001 yılında bir yıl KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmıştır.

Ahmet Şerif İzgören Avrupa’da Danimarka, Almanya, İngiltere ve Avusturya’da binlerce seminer vermiş ve öte yandan Türkiye’de de girişimcilik, iş kalitesi ve dürüstlük gibi değerleri yaymayı amaçlamıştır. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kuruculuğunu üstlenen Ahmet Şerif İzgören, bu projesinde vatan sevgisi ve hoşgörü ilkesini benimsemiştir. Amacı ihtiyaç sahiplerine ücretsiz eğitim vermek olan projesinde köylerden, kasabalara, cezaevlerine, Çocuk Esirgeme Kurumlarına ve ilköğretim okullarına kadar ulaşmayı başarmıştır. Böylelikle 150 binden fazla Türk vatandaşına ücretsiz eğitim vermiş ve mavi uğurböceği olmuştur.

Ahmet Şerif İzgören’in Eserleri

Ahmet Şerif İzgören’in Eserleri

Ahmet Şerif İzgören yazarlık hayatında pek çok önemli esere imza atmıştır. Bunlar şu şekilde yer almaktadır; Adamdan Tavsiyeler, Eyvah! İş Görüşmesi, Süpermen ve Uğur Böceği, Hıdır Kişisel Gelişiyor, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Avucunuzdaki Kelebek, Eşikaltı Büyücüleri, Uçan Halı, İş Yaşamında 100 Kanguru, Moks, Sarı Siyah, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak.

İzgören Akademi Hakkında Bilgi

İzgören Akademi Hakkında Bilgi

İzgören Akademi, 1966 yılında Ankara’da Academy International Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak kurulan bir danışmanlık şirketidir. Kuruluşundan kısa bir zaman geçtikten sonra Türkçe bir isim isteği doğmuş ve şirkete İzgören Akademi adı verilmiştir. Yıllar geçtikçe bağlılık ilkesiyle sürekli bir gelişme gösteren şirket kısa sürede ün kazanmış ve yurdun dört bir yanında eğitimler vermeye başlamıştır. İzgören Akademi’nin İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, Samsun, Kayseri ve Antalya’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır.

İzgören Akademi’nin genel amacı iş dünyasında farklılık yaratmak ve bireyi aldığı eğitimle rakiplerinden üstün hale getirmektir. İzgören Akademi’de bireysel olarak Beden Dili Eğitimcinin Eğitimi, Eğitmenler İçin Yaratıcı Drama, Eğitmen Uzmanlık Programı, İşe Alımın Sırları, Katil Slaytlar, Kendi Hayatımın Koçuyum, Profesyonel Yönetim Becerileri, Satışın Şifreleri, Sizin Dükkan Torunlara Kalır mı?, Sunum Teknikleri, Yaratıcılık, Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, Yöneticiler İçin İletişim, Yöneticiler İçin Takım Çalışması adıyla çeşitli eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler iş sahibi olmak isteyen ve bu amaçla çeşitli şirket ve kuruluşlara özgeçmiş gönderen genç mezunlar için oldukça etkili olmaktadır.

Mülakatlara çağrıldığında, korkusuzca kendini ifade edebilen ve özgüven sahibi bireyler iş dünyası için cazip gelmekte ve iş bulmak kolaylaşmaktadır. İzgören Akademi özellikle bu amaçlar doğrultusunda kurulmuş bir şirket olarak bilinmektedir. İzgören Akademi verdiği eğitimleri kişiye özel olarak tasarlamakta ve kişi memnun kalmadığı takdirde ücretini geri verme olanağı sunmaktadır.

[renkbox baslik="Özgüven Eksikliği Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Korunma Yolları ve Tedavisi" link="https://bilgihanem.com/ozguven-eksikligi-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2014/11/ozguven-eksikligi-hakkinda-bilgi-960x560.jpg" renk="siyah" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Kişisel gelişim ve iş yönetimi ile ilgili kitaplar yayınlayan İzgören Akademi, bu amaçla Elma Yayınevi ile çalışmaktadır. Öte yandan İzgören Akademi bu markayla 225’i aşkın kitabı okuyucuyla buluşturmayı başarmıştır. Misyonu, daha eğitimli ve daha çok çalışan bir ülke olan İzgören akademinin, vizyonu ise alanında ülkenin en saygın kurumu olabilmektir. Ayrıca değerleri; iş kalitesi, dürüstlük, girişimcilik, hoşgörü ve yurt sevgisi olan kurum geleceğe güvenli adımlarla ilerlemektedir.

Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim adına insanlığa değerler katmış ve sosyal sorumluluk projeleriyle de bunu desteklemiştir.
Ahmet Şerif İzgören'in kitaplarını okudunuz mu? Fikirlerinizi paylaşır mısınız?
Ahmet Şerif İzgören'den eğitim aldınız mı? Size neler kattı paylaşır mısınız?
Ahmet Şerif İzgören'in söyleşilerini dinleme fırsatınız olduysa düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Ahmet Şerif İzgören'in en sevdiğiniz kitabı hangisidir?
Ahmet Şerif İzgören'in üslubunu ve kişisel gelişime kattıklarını etkili buluyor musunuz?Okur Yorumları
  1. MERHABA KİTABINIZI COK BEGENDMM BENDE YANINIZDE OTURUYORUM KIABTA DEDGİNİZ GİBİ GRÇEKTEN KITAB ÇOK İYİ İLKBASTA