Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Azgın teke otu, başta cinsel problemler olmak üzere farklı alanlarda da kullanılan tıbbi bir bitkidir. Azgın teke otu bitkisinin macun ve çay olarak düzenli kullanımında, kişide büyük fayda sağlamaktadır. Keşişkülahı adıyla da bilinen bu bitki hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okumalısınız.

Yasemin Saygın

Bilim dünyasının Epimedium sagittatum ismi ile bildiği keşişkülahı bitkisi, aynı zamanda halk arasında azgın teke otu olarak tanınmaktadır. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan bitki, ismini cinsel yaşama sağladığı katkı nedeniyle almaktadır. Cinsel istikrarsızlık, isteksizlik ve yaşanan olumsuz sağlık sorunları nedeniyle kullanılan azgın teke otu, alternatif tıp seçeneklerinden bir tanesidir.

Bulundurduğu afrodizyak içeriği sayesinde birçok açıdan fayda sağlayan bitki bunun dışında çok yönlü etkilere de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde tıp dünyasının ilaç üretim aşamasında kullanıldığı bilinmektedir.

[renkbox baslik="Civanperçemi Bitkisi Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?" link="https://bilgihanem.com/civanpercemi-nedir-nasil-kullanilir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2014/10/civanpercemi-nedir-nasil-kullanilir-faydalari-nelerdir-960x560.jpg" renk="gri" yenisekme="evet"][/renkbox]

Azgın teke otu hemen herkesin bildiği tanıdığı bitkilerden bir tanesidir. Dışarıdan bakıldığında güzel ve sevimli bir görüntüsü vardır. Bu nedenle birçok yerde süs bitkisi niteliğinde kullanıldığı görülmektedir. Şimdi gelelim azgın teke otunun sağlık açısından faydalarını, nasıl kullanıldığını ve varsa zararlarını öğrenmeye.

Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Nedir?

Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Nedir?

Azgın teke otu, birbirinden farklı renklerde görülen dökümlü çiçeklere sahip bitkilerden bir tanesidir. Ters bir şemsiyeyi andıran, aşağı sarkan yapraklara sahip olan bitki çoğunlukla beyaz, lila ve mor tonlarında görülmektedir. Azgın teke otu en eski tarihlerden itibaren bilinen bir bitkidir. Kökü Uzak Doğu’ya dayansa da dünyanın pek çok noktasında farklı isimlerle bilinen bir yaygınlığa sahiptir. Etkileyici bir içeriğe sahip olduğu için şifasından yararlanıldığı bilinmektedir. Genellikle doğada kendiliğinden ortaya çıkan azgın teke otu, farklı kullanım alanları için özel olarak da üretilebilmektedir.

Azgın Teke Otunun Kullanım Alanları Nelerdir?

Azgın Teke Otunun (Keşişkülahı) Kullanım Alanları

Azgın teke otunun en yaygın kullanım alanı ilaç sanayidir. Vücudun ihtiyaç duyduğu cinsel performansı gösterememesi tıp için ciddi bir hastalıktır. Bu nedenle tedavi ilaçlarında azgın teke otunun içeriğinden faydalanıldığı bilinmektedir. İlaç sanayi dışında cinsel performans artırıcı ürünlerin satışa sunulduğu noktalarda da azgın teke otunun bulunduğunu görebilirsiniz.

Azgın teke otu yalnızca cinsel performans için kullanılmaz aynı zamanda peyzaj mimarlığının da bir parçası olarak kullanılır. Bahçe, park gibi özel alanlarda renkli ve güzel bir görüntü yakalamak için azgın teke otu kullanılmaktadır.
Kullanım alanları arasında birbirinden farklı hastalıklar için kullanıldığı alternatif tıp sektörü de yer almaktadır.

Azgın Teke Otu Nasıl Kullanılır?

Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Nasıl Kullanılır?

Azgın teke otu özellikle kısırlık tedavisi sürecinde çokça tercih edilen bir bitkidir. Bu nedenle merkezinde bu otun bulunduğu yüzlerce tarife denk gelebilmek mümkündür. Pek çok açıdan çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacak en doğru kullanım azgın teke otu macunudur. Hazırlayacağınız macun sayesinde tamamen doğal besinleri bir araya getirip sıkıntınızı çözebilmeniz mümkündür.

Derin bir kasenin içerisine 1 yemek kaşığı gerçek bal, 1 yemek kaşığı zencefil, azgın teke otu, kişniş, keçiboynuzu, tarçın, dut pekmezi, ceviz, Antep fıstığı, karabiber ve Medine hurması karıştırmalısınız. Karışımı doğruca robota alarak toz haline getirmelisiniz. Tahta kaşık yardımıyla macun kıvamına gelene dek karıştırma işlemini uygulamaya devam etmelisiniz. Daha sonra düzenli olarak tüketmelisiniz. Kısa süre içerisinde sperm sayısını en az 7-8 katına ulaştıracak bir karışımdır.

Azgın teke otu en yaygın olarak çay şeklinde tüketilmektedir. Yalnızca cinsel performans için değil pek çok açıdan iyi geldiği bilinmektedir. Bunun için derin bir cezveye bir su bardağı su alınıp kaynatılır. Kaynayan suyun içine bir tutam azgın teke otu ilave edilir. Ağız kısmı kapatılan suyun 10 dakika kadar demlenmesi sağlanır. Demlenme sona erdiğinde süzülüp tüketilmesi iyi gelecektir. Kısa sürede vücuda etki edecek olan çay oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bunun için günde 1 fincan içmeniz yeterli olacaktır.

Azgın Teke Otunun Faydaları Nelerdir?

Azgın Teke Otu (Keşişkülahı) Faydaları Nelerdir?

Azgın teke otu, insan vücudunda bulunan tüm eklemleri güçlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle yaşlılıkla beraber artış gösteren eklem ağrılarına oldukça iyi gelecektir. Hareket kısıtlayan, kronik seyirli eklem ağrınız varsa bu bitki iyi gelecektir.

İnsan vücudunu güçlendiren ve enerji kazanmasını sağlayan azgın teke otu aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Bağışıklık sisteminde meydana gelen zayıflama kısa süre içerisinde pek çok kez hastalanmanıza neden olacaktır. Buna engel olabilmek için düzenli olarak azgın teke otu çayını içmelisiniz. Bağışıklığınız güçlendiğinde en basit hastalıktan en zorlu hastalığa kadar daha dayanıklı olmanız mümkündür.

[renkbox baslik="Şerbetçi (Maya) Otu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?" link="https://bilgihanem.com/serbetci-maya-otu-nedir-nasil-kullanilir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2017/06/serbetci-otu-nedir-faydalari-zararlari-960x560.jpg" renk="yesil" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Azgın teke otunun en genel faydası cinsel istikrarsızlığı ortadan kaldırmaktır. Erken boşalma, düzenli ilişkiye girememe, isteksizlik gibi pek çok sorun bu bitki sayesinde atlatılabilmektedir. Cinsel hayata desteği oldukça fazla olan bitkinin aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı bilinmektedir. Vücutta bulunan ölü sperm sayısını azaltan, spermleri canlandıran özel bir bitki olduğunu söylemek doğru olacaktır. İçerisinde bulunan afrodizyak etkisi ile kısa süre içerisinde bu sorunların ortadan kalkacağına emin olabilirsiniz.

Azgın Teke Otunun Yan Etkileri Nelerdir?

Azgın Teke Otunun (Keşişkülahı) Yan Etkileri

Azgın teke otu, bilinen doğru ölçüler dahilinde kullanılırsa herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Bunun yanında ne için kullandığınız da oldukça önemlidir. Özellikle sağlıklı bir cinsel yaşamınız olduğu halde daha fazlasını isteyerek azgın teke otu kullanırsanız zararını görebilirsiniz. Vücuttaki kan akışını hızlandıran azgın teke otu, bu yönüyle performans artırma etkisine sahiptir.

Gereğinden fazla alınan bitki, kalbi yormakta ve kalp krizini tetiklemektedir. Bu duruma afrodizyağın sebep olduğu bilinmektedir. Bu nedenle tüketirken olabildiğince az ölçülerde tüketilmesi gerekmektedir. Dozajı iyi ayarlanmadığında birkaç saat içerisinde beklenmedik sonuçlar doğurabilen bir bitkidir.

Azgın teke otu bitkisi, düzenli kullanımlarda cinsel hastalıkların tedavisinde alternatif olarak büyük rol oynamaktadır.
Azgın teke otu bitkisini düzenli kullanımda faydasını gördünüz mü?
Azgın teke otunun bildiğiniz başka faydaları var mıdır?
Azgın teke otunu ne şekilde tüketerek yarar sağladınız?
Bu bitkiyi aşırı kullananlar ne gibi yan etkilerini gördüler?Okur Yorumları
  1. Neden Kimse demiyor etimedyum lu macunu tarim bakanligi yasakladi. Cunku icinde sildenafil tozu viegra tozu kullandigi için. Burda da millete yutturuolar yuzde yuz dogal diye.

  2. Sanırım kan dolaşımını artırarak eklemlerdeki kanı besliyor tabii dolaşım basıncı artınca cinsel faydada oluyor

  3. Tavsiyem epimedyumlu macun alın, karışımında keşiş külahı var zaten ve iki çaykaşığı maximum üç ama sakın fazla olmasın 45 dakikada zirve yaptırıyor. Yemekten 4 saat sonra ağızda eriterek yarımlitre ilik suyla için. Tansyon ve kalp hastaları sakın doktora danışmadan kullanmasın.

  4. Vallahi bende aldim gecenlerde 89 tl ye nerdeyse bitmek üzere kavonoz ama hic bi faydasini gormedim kimseyede tavsiye etmem paranizi bosuna alipta ziyan etmeyin hic bi faydası yoktur.

  5. Her bir bitkinin otun faydası zararı var. Azgın teke otunu duymuştum ama ne işe yaradığını bilmiyordum. Bilgiler için teşekkürler.

  6. Allah’ın nimetleri işte, her otun ayrı bir faydası var, ama gerçekten cinsel gücü artırıyor mu dersiniz?