Beyazıt Öztürk Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Beyazıt Öztürk Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Türk televizyonlarının en sevilen isimlerinden biri olan Beyazıt Öztürk, şovmen, aktör, televizyon ve radyo yapımcısıdır. Ekranlarda Beyaz ismini kullanmayı tercih eden ünlü isim, müthiş espri yeteneğiyle izleyenlere kahkaha dolu dakikalar yaşatır. Bu yazımızda Beyazıt Öztürk kimdir, hayatı hakkında kısa bilgi, aldığı ödüller, hangi projelerde yer aldığı sorularının yanıtlarını bulacaksınız.

Erkan Karaca

Talk show programı sunucusu Beyazıt Öztürk, komedyenliği ile beraber aktörlük yapan isimlerden biridir. Modern çağın en tercih edilen eğlence tarzlarından biri olan stand-up, Beyazıt Öztürk ile beraber çok daha renkli bir hal almıştır. Uzun yıllardır televizyon ekranlarında yer alan ünlü isim, Türkiye’nin en gözde programlarından birinin sunucusudur.

Ekranlarda programı dışında reklam ve konuk oyunculuğu ile tanınan Beyazıt Öztürk aynı zamanda sinema filmleriyle de gündeme gelmiştir. Bir süre müzikle yakından ilgilenen ünlü isim, bu alanda pek tutunamamış ekranlara geri dönüş yapmıştır. Sahnede Beyaz ismini kullanmayı tercih eden Beyazıt Öztürk; sevimli, sıcakkanlı, hoş sohbetiyle 7’den 70’e, küçük büyük herkesin sevdiği bir isim olmuştur.

[renkbox baslik="Kemal Sunal Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi
" link="https://bilgihanem.com/kemal-sunal-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2018/02/kemal-sunal-kimdir-hayati-hakkinda-bilgi.jpg" renk="mavi" yenisekme="evet"][/renkbox]

Binlerce seyirciyi ekran başında bir araya getiren ünlü şovmen, genç kızların hayran olduğu ilk isimlerdendir. Modern kültürün kaliteli espri anlayışını canlı kılan Beyazıt Öztürk aynı zamanda karakteriyle de takdir toplamaktadır. Sevilen ismin kısaca hayat hikayesi için Bilgihanem okurları için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Beyazıt Öztürk Kimdir?

Türk televizyonunun uzun süredir tanıdığı, halkın kendi içinden kabul ettiği Beyazıt Öztürk, televizyon sunucusu, radyocu ve aktördür. Yayınlanan programında kullandığı Beyaz ismi ile kabullenilen ünlü isim, ekranların vazgeçilmez yüzlerinden biri olmuştur. Yıllardır ekranlarda olan ünlü isim talk-show, sinema ve reklam filmleri ile herkes tarafından tanınmaktadır.

Milyonlarca hayranı olan Beyazıt Öztürk, bir süre farklı kanallarda programlar yapsa da uzun süredir Kanal D ekranlarında programına devam etmektedir. Beyaz Show adını verdiği talk-show programıyla milyonları ekrana kilitleyen ünlü komedyen, yaptığı esprilerle küçük büyük herkese hitap etmektedir.

Beyazıt Öztürk’ün Hayatı

12 Mart 1969 yılında Bolu’da dünyaya gelen Beyazıt Öztürk, baba tarafından Artvinlidir. Babasının polislik yapması nedeniyle Anadolu’nun pek çok noktasında bulunan komedyen, öğrenimini de farklı şehirlerde tamamlamıştır. Resim becerisi oldukça fazla olan komedyen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur.

Üniversite döneminde radyo sunuculuğu yapan komedyen, ilk kez Genç Radyo ile sesini duyurmuş, bir süre "r" harfini söyleyemediği için dinleyicilere yabancılık yaşatmışsa da samimiyeti ve sevecenliği ile kolayca sevilmiştir. Radyonun arkasından televizyon ekranlarında görünen ünlü isim hem eğlence programları düzenlemiş hem de sinema ve reklam filmlerinde oynamıştır.

Sanat camiasına radyo ile adım atan Beyazıt Öztürk, ilk olarak Eskişehir’de arkadaşları ile kurduğu Genç Radyo'da çalışmaya başlamış daha sonra Radyo Klas’tan gelen teklif üzerine İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. Daha sonra Gece Tavuğu isimli programıyla ekranlarda yer alan ünlü ismin, Number One TV ile yıldızı parlamıştır. Webcam ile stüdyo yayını yapan Beyazıt Öztürk, yüzünü göstermeden başlattığı Beyaz isimli programını bir hayli sürdürmüştür.

Sonrasında Kanal 6 ile çalışan ünlü komedyen bugünkü bilinirliğini Kanal D ekranları ile kazanmıştır. 1996 yılında Kanal D ile çalışan komedyen, 2000-2002 yılları arasında Star TV ‘de de program yapmıştır. 2003 yılında tekrar Kanal D ‘ye dönen oyuncu bu kanallar dışında NTV, TRT1 ve CNN TÜRK ekranlarında da programlar sunmuştur.

Beyazıt Öztürk'ün Rol Aldığı Diziler

Beyazıt Öztürk, her ne kadar stand-up sanatçısı olarak tanınsa da birbirinden farklı projelerle ekranlarda boy göstermiş bir isimdir. Bu projelerin bir kısmı dizi bir kısmı ise reklamdır. 1 Erkek 1 Kadın dizisi ve Çok Güzel Hareketler Bunlar programında konuk oyuncu olarak yer alan Beyazıt Öztürk, bu projeler dışında Rıza karakteri ile Yalan Dünya, Levent karakteri ile Karım ve Annem, Cem karakteri ile Biz Size Aşık Olduk dizilerinde yer almıştır.

Beyazıt Öztürk'ün Rol Aldığı Sinema Filmleri

Halk tarafından komedyenliği kadar oyunculuğu da takdir edilen Beyazıt Öztürk, birbirinden farklı sinema filmleri ile gündemde kalmıştır. Başarılı oyunculuğunu gösterdiği ilk sinema filmi 1997 yılında yer aldığı Nihavend Mucize isimli projedir. Daha sonra 2001 yılında Dansöz filminde yer alan oyuncu, 2002 yılında Sır Çocukları filminde bulunmuştur. 2005 yılında O Şimdi Mahkum isimli sinema filminde bulunan ünlü komedyen son olarak 2006 yılında Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü isimli filmde yer almıştır.

Beyazıt Öztürk'ün Ödülleri ve Çalışmaları

Türkiye'nin en ünlü ve en çok sevilen televizyon sunucularından biri olan Beyaz, bu başarısını biraz da karakterine borçludur. Her daim koruduğu beyefendi duruşu ve düzgün kişiliğiyle, Türk milletinin beğenisini kazanmıştır. Beyazıt Öztürk'ün eserleri başlığı altında aldığı ödüllere ve müzik alanında yaptığı çalışmalara yer vereceğiz.

Beyazıt Öztürk’ün Aldığı Ödüller

Özellikle yıllardır yayınlanan eğlence programı ile pek çok üniversite öğrencisini misafir eden Beyazıt Öztürk, kaliteli ve eğlenceli içeriği ile birçok ödüle de layık görülmüştür. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ya da Altın Kelebek gibi büyük projelerden aldığı ödüllerin yanı sıra Uludağ, Boğaziçi, Beykent ve Ankara Üniversitesi gibi pek çok üniversiteden de ödül almıştır.

Beyazıt Öztürk’ün Müzik Deneyimleri

Show dünyasında hızla yükselişe geçen Beyazıt Öztürk kısa süre içinde sinema ve reklam teklifleri almaya başlamış, oyunculuğunun da komedyenliği kadar iyi olduğunu kanıtlamıştır. Dizi, film, reklam ve eğlence alanlarında oldukça başarılı olan ünlü komedyen müzik alanında bu kadar şanslı olmamış tutunamamıştır.

[renkbox baslik="Fikret Kızılok Kimdir? Hayatı ve Eserleri
" link="https://bilgihanem.com/fikret-kizilok-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2018/01/fikret-kizilok-kimdir-hayati-ve-eserleri.jpg" renk="siyah" yenisekme="hayir"][/renkbox]

1997 yılında Beyaz Türküler albümü ile müzik dünyasına adım atan ünlü komedyen aradan uzun süre geçtikten sonra 2012-2014 yıllarında Yalan Dünya isimli albümünü yapmıştır. Tüm albümleri her ne kadar tutmasa da müzik ve Beyazıt Öztürk denildiğinde akla gelen tek şarkı Gemilerde Talim Var isimli şarkısı olmuştur.

Her daim sevecen ve beyfendi kişiliği ile takdir toplayan Beyazıt Öztürk, sevilen sunuculardan biridir. Kariyerine radyoculukla başlayan Beyaz, hırslı ve çalışkan kişiliği sayesinde başarılı bir yer edinmiştir.
Genç kızların büyük hayranlık duyduğu Beyaz'ın programını izliyor musunuz?
Beyazıt Öztürk'ün mesleki başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten yetenekli mi?
Beyaz'ı ekranlarda mı görmek istiyorsunuz, yoksa beyaz perdede mi?Okur Yorumları
  1. Beyazıt’ı 1999 yılından hatırlıyorum, zayıf sempatik biriydi ve Gemilerde Talim Var’ı çıkarmıştı. Okuldaki tüm arkadaşlar çok sevmiş ve sevdiklerimize şarkıyı gönderiyorduk. Ne günlerdi.

  2. Benim gibi r harfini söyleyemeyen ve Avrupa Yakası dizisini keyifle izlememdeki en büyük faktördür kendileri 😀