Gülşen Bubikoğlu Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Gülşen Bubikoğlu Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Gülşen Bubikoğlu, Türk sinemasının en güzel oyuncularından biridir. 1954 doğumlu olan usta sanatçı, birçok başarılı sinema filminde rol almış, hanımefendiliği ve güzelliğiyle kendine hayran bırakmıştır. Gülşen Bubikoğlu'nun kısaca hayatını ve yer aldığı filmleri sizler için paylaştık.

Erkan Karaca

Yeşilçam’ın özel isimlerinden biri olan Gülşen Bubikoğlu, aynı zamanda en gözde oyunculardan biridir. Sinema sektöründe oldukça uzun süre geçiren Bubikoğlu, güzelliği ve oyunculuk başarısı ile hala adından söz ettirmektedir. Canlandırdığı alımlı ve güzel karakterler ile hafızalarda yer eden sanatçı, sinema sektöründe performansı ile hala ayakta olan isimlerden biridir.

Uluslararası pek çok platformda Türkiye’yi temsil eden güzel oyuncu, bu alanda aldığı ödüllerle başarısını kanıtlamıştır. Girdiği yarışma ile adından söz ettiren Gülşen Bubikoğlu, sinema sektörüne Türker İnanoğlu filmi ile güzel bir adım atmıştır. Sektörde henüz yeniyken kısa sürede parlayan yıldız, arka arkaya pek çok film çekmiş hem oyunculuğu hem de güzelliği ile gündemde kalmaya başlamıştır.

[renkbox baslik="Barış Manço Kimdir? Hayatı ve Eserleri
" link="https://bilgihanem.com/baris-manco-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2016/01/baris-manco-kimdir-hayati-ve-eserleri.jpg" renk="yesil" yenisekme="evet"][/renkbox]

Sinema sektörüne yıllarını veren usta sanatçı, kendine yöneltilen pek çok dizi teklifini reddetse de birkaç dizide yer almıştır. Yarışmayı kazandığı günkü kadar güzel olan usta oyuncu, milyonların hala ekranlarda görmek istediği isimlerden biridir. Yıllara neydan okuyan güzelliği ve hanımefendi duruşu ile birçok insanın sevdiği Gülşen Bubikoğlu'nun biyografisi sizlerle...

Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

Yeşilçam’ın en güzel isimlerinden biri olan Gülşen Bubikoğlu, uzun yıllarını sinema ve televizyon filmlerine vermiş, sinema oyuncusudur. Türk sinemasının yapı taşlarından biri olan oyuncu, performansı ve eşsiz güzelliği ile pek çok filmde başrol oynamış ayrıca farklı dallarda da eğitimler almıştır.

Aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren usta oyuncu, beyaz perdenin yanında televizyon ekranlarında da yer alan isimlerden biri tanesidir. Profesyonel oyunculuğu ile ekranlara renk katan Gülşen Bubikoğlu hem özel hayatı hem de renkli kişiliği ile ekranların vazgeçilmezleri arasındadır.

Gülşen Bubikoğlu’nun Hayatı

5 Aralık 1954 yılında dünyaya gelen Gülşen Bubikoğlu, İstanbul doğumludur. 1971 yılında Fatih Lisesini bitiren güzel oyuncu, L.C.C. Kültür Merkezinde mankenlik, lisan ve dans eğitimi almıştır. Girmek istediği sektör için hazırlanan oyuncu bu arada, bir yarışmaya başvurmuştur. 1973 yılında SES dergisinin düzenlediği artist yarışmasına katılıp birinci olamayan Gülşen Bubikoğlu, hakkında düşünülenleri sonradan öğrenecek, sinema sektörüne çok daha sağlam adımlarla girecektir.

Sektöre Türker İnanoğlu filmi ile adım atan güzel oyuncu ilk kez 1973 yılında Yaban filminde yer almıştır. Sonrasında hemen her yıl en az 2 film olmak üzere pek çok film ile sektörde kalıcı olduğunu ispatlamıştır. Sinema alanında olduğu kadar dizi alanında da bulunan Gülşen Bubikoğlu dizi projelerini sınırlı sayıda tutarak sinema sektöründe kalıcı olmayı amaçlamıştır. 1964 ve 1974 yılları arasında Filiz Akın ile evli olan Türker İnanoğlu, boşandığı yıl zaman kaybetmeden Gülşen Bubikoğlu ile dünya evine girmiştir.

Bir süre aşkları hakkında dedikodu yapılan çift, Türker İnanoğlu’nun boşanmasının hemen arkasından evlenerek tüm dedikoduları sonlandırmıştır. 1977 yılında ise Zeynep ismini verdikleri kızları dünyaya gelmiştir. Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu evliliği bugün hala devam etmektedir.

Gülşen Bubikoğlu'nun Rol Aldığı Filmler

Türk sinemasının en ünlü, en güzel ve sevilen oyuncularından biri olan Gülşen Bubikoğlu, etkin olduğu yıllarda çok sayıda filmde rol almıştır. Televizyon ekranlarında görünmeyi pek tercih etmeyen güzel oyuncu, ancak eşinin yer aldığı projelerde çalışacağını belirtmektedir. Yeşilçam denince unutulmaz filmlerden olan ve Gülşen Bubikoğlu'nun yer aldığı sinema filmlerini yıllarına göre şu şekilde sıraladık;

Gülşen Bubikoğlu’nun 70’li Yıllarda Yer Aldığı Sinema Filmleri

Sinema sektörüne Türker İnanoğlu’nun 1973 yılında hazırladığı Yaban filmi ile adım atan Gülşen Bubikoğlu, aynı yıl Peri rolü ile Bitirimler Sosyetede isimli filmde yer almıştır. 1974 yılında 6 filmde yer alan güzel oyuncu; Mahcup Delikanlı, Yüz Liraya Evlenilmez, Cici Kız sinemalarında başrol oyuncusu olarak bulunmuştur.

[renkbox baslik="Madonna Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi
" link="https://bilgihanem.com/madonna-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2018/01/madonna-kimdir-hayati-hakkinda-bilgi.jpg" renk="kirmizi" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Aynı yıl Aslı karakteri ile Ayrı Dünyalar filmi ile adından söz ettirmiştir. Bu film sonrasında 1975 yılında çekilen Ah Nerede ve Evcilik Oyunu, en çok izlenen sinema filmleri olmuştur. Gülşen Bubikoğlu’nun 70’li yıllarda en çok izlenen diğer sinema filmleri; Ölmeyen Şarkı, Baş Belası, Ne Umduk Ne Bulduk’tur.

Gülşen Bubikoğlu’nun 80’li Yıllarda Yer Aldığı Sinema Filmleri

Yıldızı 80’li yıllarda daha da artan Gülşen Bubikoğlu, yıllarca akıllarda kalacak en güzel sinema filmlerini bu dönemde çekmiştir. Zeynep Demir karakterini canlandırdığı Renkli Dünya filmi ile 80’li yıllara giriş yapan güzel oyuncu daha sonra Gırgıriye, Gırgıriye’de Şenlik Var sıralı filmlerinde yer almıştır. Aynı film dizisinin 1983 yılında Gırgıriye’de Cümbüş Var isimli son serisi çekilmiştir. 1980’li yıllarda Paramparça, Kıskıvrak, Kurtar Beni filmleri ile oldukça beğeni toplayan usta oyuncu, yılın sonuna doğru Suçlu ve Dehşet Gecesi filmlerinde başrol oynamıştır.

Gülşen Bubikoğlu’nun 90’lı Yıllarda Yer Aldığı Sinema Filmleri

1970 ve 1980 yılları arasında çok fazla film çeken güzel oyuncu Gülşen Bubikoğlu, sektörde 1990’lı yıllarda bu yoğunlukta yer almamaktadır. 90’lı yılların başında Naciye Tuna karakteri ile Madde 438 filminde yer alan oyuncu daha sonra sektörden bir süre uzak kalmayı tercih etmiştir. Eşi ile yaptıkları anlaşma nedeniyle sinema sektöründe yer almadığını dile getiren güzel oyuncu, Türker İnanoğlu ile ortak çalışmadığı sürece herhangi bir projede yer almayacağının da altını çizmiştir.

Gülşen Bubikoğlu’nun Yer Aldığı Diziler

Televizyon ekranlarında görmeye alışkın olunmayan isimlerden biri de Gülşen Bubikoğlu’dur. Yeşilçam’ın eşsiz oyuncularından biri olan Bubikoğlu, ekranlarda ilk kez 1993 yılında canlandırdığı Zeynep karakteri ile Zirvedekiler dizisinde yer almıştır. Dönemin sonunda 1998 yılında Affet Bizi Hocam ile sektörde son kez yer aldığı bilinmektedir.

1954 doğumlu Gülşen Bubikoğlu, bir dönem mankenlik yapmış, başarılı bir oyuncudur. Türk sinemasında birçok filmde yer alan güzel sanatçı, özel hayatıyla da takdir toplamıştır.
Gülşen Bubikoğlu sevdiğiniz sinema oyuncularından mı?
Sanatçının en sevdiğiniz filmi veya dizisi hangisi?
Sizce Gülşen Bubikoğlu sinamada gösterdiği başarıyı, televizyon dizilerinde de yakalabiliyor mu?Okur Yorumları