Kenan Çoban Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Kenan Çoban Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

İlk olarak Kurtlar Vadisi dizisinde tanıdığımız Kenan Çoban, son yıllarda yıldızı parlayan oyunculardan biridir. Dizide sahiplendiği rol nedeniyle genellikle Abdülhey adıyla anılır. Özel hayatına oldukça dikkat eden Kenan Çoban, ekranlarda sadece işi gereği görünmeyi tercih etmektedir. Bu yazıda Kenan Çoban ve hayatı hakkında kısaca bilgi edineceksiniz.

Erkan Karaca

Bir dönemin önemli dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi ile tanınmış olan Kenan Çoban 22 Ocak 1975 tarihinde doğmuştur. Elazığ doğumlu olan ve Abdülhey ismi ile de tanınan oyuncu ilk ve orta eğitimini de burada tamamlamıştır. Ardından lise eğitimini de yine Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesinde tamamlayan ünlü oyuncu televizyon ekranlarından önce Ankara ve Antalya illerinde spor işletmeciliği yapmıştır.

Kurtlar Vadisi ile ilk dizi tecrübesini yaşamıştır. Tam anlamıyla sporcu bir kişiliğe sahip olan Kenan Çoban atletizm, tekvando ve at biniciliği gibi farklı spor dalları ile ilgilenmektedir. Aksiyon filmlerini izlemekten keyif aldığını belirten oyuncu Mel Gibson ve Al Pacino gibi önemli oyuncuları da ilgi ile takip etmektedir.

[renkbox baslik="Yılmaz Güney Kimdir? Hayatı ve Eserleri
" link="https://bilgihanem.com/yilmaz-guney-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2017/05/yilmaz-guney-hayati-hakkinda-bilgi.png" renk="kahve" yenisekme="evet"][/renkbox]

Oyunculuk hayallerinin yanı sıra özel harekatta vurucu tim olarak görev almak Çoban’ın başlıca hayalleri arasındadır. Dizi oyunculuğunun yanında Kurtlar Vadisi’nin beyaz perdeye taşınmasının ardından sinema deneyimini de tatmıştır. Bilgihanem'in kültür - sanat kategorisinde yer alan bu yazımızda, Kenan Çoban'ın hayatı hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kenan Çoban Kimdir?

Abdülhey karakteri ile dizi izleyici kitlesinin aklında yer edinmiş isimlerden biri olan Kenan Çoban farklı ve etkileyici tarzı ile pek çok kişinin sevdiği sinema oyuncusudur. 2017 - 2018 yıllarında ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Fahri karakterine hayat vermektedir. Ayrıca Beyaz Karanfil dizisindeki ilk başrol deneyimi ile de oldukça başarılı bir süreç geçirmiştir.

Oyunculuk konusu Kenan Çoban için tesadüfi mesleklerden biri olmasına karşın üstlendiği rollerin hakkını vermiş ve geniş bir hayran kitlesi edinmiş bir oyuncudur. Aliye ve Celal Çoban çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olan Abdülhey Çoban Elazığlıdır. Eğitim hayatının büyük bölümünü Elazığ’da tamamlayan oyuncu burada mütevazi bir yaşam sürmüştür. Kısa bir evlilik yapan Çoban, gözlerden uzak, özel yaşamına nazaran sadece başarı ile gerçekleştirdiği oyunculukları ile haberlere konu olmaktadır.

Kenan Çoban’ın Hayatı

Kısa sürede oyunculuk alanında dikkatleri üzerine çekmiş olan Kenan Çoban’ın hayatına ilişkin birçok konu merak edilmektedir. En önemlisi ise oyunculuktan önce ne iş yaptığıdır. Kurtlar Vadisi dizisinin setinde prodüksiyon personeli olarak çalışmaya başlamış ve burada Raci Şaşmaz tarafından keşfedilmiş olan Çoban, oyunculuk konusunda başarılı olabilmek için çok çalıştığını her fırsatta dile getirmektedir.

Ünlü oyuncunun aynı zamanda kendine ait bir fidanlığı bulunmakta, ağaç ve fidanlarla uğraşmaktan keyif almaktadır. Oyunculuk konusundaki bilinmeyenleri kadar özel hayatı ile de merak edilen Kenan Çoban’ın konservatuar mezunu olan Dilek Özkan ile 7 ay gibi kısa süren bir evliliği olmuştur.

İstanbul’da Garden Consept isimli fidanlığın sahibi olarak hizmet vermekte, birbirinden güzel çiçek ve ağaçlar yetiştirmektedir. Aynı zamanda kendi mekanında organik yiyeceklerden oluşan restoran hizmeti de vermektedir. Ünlü oyuncu Elazığlı olmasına karşın Trabzonspor fanatiği olduğunu belirtmektedir.

Türk dizi ve sinema sektörüne sonradan giriş yapmış olan Kenan Çoban 1975 yılında Elazığ ilinde doğmuştur. Kendi halinde bir ailenin çocuğu olan oyuncu ilk olarak 2005 yılında Kurtlar Vadisi dizisi ile ekranların tanınan yüzü olmuştur. Uzun soluklu süren ilk dizi deneyimi sonrasında Çoban’ın ilk başrol denemesi kısa sürmüş ve Beyaz Karanfil isimli dizi kıza zamanda final yaparak ekranlara veda etmiştir.

Kenan Çoban’ın Yer Aldığı Dizi ve Filmler

Az sayıda dizi ve filmde yer almasına rağmen pek çok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmış olan Kenan Çoban bilindiği üzere Kurtlar Vadisi dizisi ile tanınmıştır. 2003 yılında giriş yaptığı dizi sektörüne Ayrılık ve Beyaz Karanfil dizileri ile devam etmiştir. Son olarak yine sevilen bir dizide yer alan Kenan Çoban büyük küçük herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Kenan Çoban’ın Rol Aldığı Diziler

Oynadığı belli başlı birkaç dizi olmasına rağmen özellikle Kurtlar Vadisi dizisi ile adeta fenomen bir isim halini almış olan Kenan Çoban, Ayrılık ve Beyaz Karanfil gibi dizilerde de yer almıştır. Hayranlarının Çoban’ı son olarak izleyebilecekleri ve yakından takip edebilecekleri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisidir.

[renkbox baslik="Cüneyt Arkın Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi
" link="https://bilgihanem.com/cuneyt-arkin-kimdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2018/02/cuneyt-arkin-kimdir-hayati-ve-eserleri.jpg" renk="yesil" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Kendi kişiliğini genel olarak disiplinli ve titiz biri olarak tarif eden ünlü oyuncu bugüne kadar birçok işte çalışarak oyunculuk sektörüne adım atmıştır. Uzun boyu ve düzgün fiziği ile dikkat çeken Abdülhey, yer aldığı dizilerdeki karakterlerle benzer yönü bulunan ve gerçek yaşamında da aksiyon filmlerini izlemekten keyif aldığını belirten bir isimdir.

Kenan Çoban’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri

Genellikle televizyon ekranlarında görülmeye alışık olunan Kenan Çoban, Kurtlar Vadisi dizisinin birçok sinema filminde beyaz perde tecrübesi kazanmıştır. Kurtlar Vadisi Irak ve Filistin filmlerinde yer alan ünlü oyuncu dizilerdeki başarılı performansını sinemaya da aktarmayı başarmıştır. Dizi ve filmlerde kendi sesi ile oynamayan oyuncunun canlandırdığı karakterler Kadir Çermik tarafından seslendirilmektedir.

Kurtlar Vadisi dizisinde yer alan Kenan Çoban, bu dizideki rolüyle tanınmış ve ünlenmiştir. Samimi tarzı ve beyfendi kişiliği ile takdir toplayan ünlü oyuncu daha çok Abdülhey adıyla bilinir.
Kenan Çoban'ın oynadığı dizileri izlediniz mi?
Kenan Çoban'ın oyunculuğunu beğeniyor musunuz?
Sanatçı, sizce en çok hangi dizide başarılı bir oyunculuk sergiledi?Okur Yorumları
  1. Abdülhey karakterinde gösterdiği başarıyı diğer oyunculuklarında gösteremedi bence.