Maydanoz Kürü Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz maydanozun özelliklerinin ve faydalarının anlatıldığı bir yazıyı, daha önce sizler için yayımlamıştık. Şimdi de maydanoz kürü hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz maydanoz kürünü hem zayıflamak hem de güzelleşmek için kullanmak mümkün. Evde kolaylıkla yapacağınız maydanoz kürünün faydalarına isterseniz bir göz atın;

Maydanoz, lezzeti ile birçok yemeğin süsü olurken, sağlık için içerdiği birçok yararlı vitamin ve minerallerle de oldukça faydalı bitkiler arasında yer almaktadır. İdrar söktürücü özelliği ile bilinen ve idrar yolları rahatsızlıkları için önerilen maydanoz suyunun yanı sıra, cilt bakımı ve kanı temizleme özelliği ile değeri bilinmesi gereken bir besindir. Yüksek oranda C vitamini içermesinden dolayı, günde yenilecek bir tutam maydanoz, vücudun ihtiyacı olan C vitamininin büyük çoğunluğunu karşılayacaktır.

Kilo vermeye olan etkisi ile de çeşitli maydanoz kürü tarifleri de bayanlar arasında ve internet sitelerinde sıkça dolaşmaktadır. Maydanoz vücut için önemli bir antibiyotik görevi görürken, kanserden depresyona kadar birçok hastalığa da iyi gelmesi, güzelleşip kilo verirken sağlıklı olmayı da mümkün hale getirmektedir.

Maydanozu güzellik maskelerinden ve sofralardan eksik etmemek için sebep oldukça fazladır. Maydanoz hakkında çok daha kapsamlı bilgiye burada ulaşabilirsiniz.

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz Kürü Nedir?Doğal ve oldukça faydalı olan maydanozu kilo vermek ve cilt sağlığı için kullanmakta hiçbir sakınca yoktur. Bilim adamlarının dahi maydanoz üzerine yaptıkları araştırmalarda, maydanozun bilinenden daha faydalı olduğu hatta her geçen yeni bir faydasının keşfedildiği açıklanmaktadır.

Tavsiye Ederiz: Lahana Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Maydanozun kaynatılarak elde edilen suyunu düzenli olarak tüketmeye dayanan maydanoz kürleri farklı tarifleri ile kadınların kilo vermelerini kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Maydanoz kürlerinde genellikle destek besin olarak limon tercih edilmektedir. Limon ve maydanozun yağ yakıcı özellikte olması, maydanoz kürü ile zayıflamayı sağlamaktadır.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?Maydanoz kürü ile kilo vermek ve cilt sağlığına kavuşmak isteyenlerin öncelikle maydanozun ne denli kıymetli ve faydalı bir besin olduğunun farkında olmaları gerekiyor. Maydanoz küründen fayda elde etmek için tanınmış ve güvenilir uzmanların tavsiye ettikleri kür tariflerini uygulamak da fayda vardır. Kolay bir maydanoz kürü tarifi verecek olursak;

1 adet limon suyu, bir tutam maydanoz ve bir bardak su rondodan geçirilerek elde edilen içecek yağ yakıcı özellikte bir maydanoz kürü olacaktır. Düzenli bir şekilde günde bir bardak tüketildiği takdirde, maydanoz kürü zayıflatırken, cildin de güzelleşmesine katkı sağlamaktadır. Kilo vermek adına son zamanların en popüler kürlerinden biri olan maydanoz kürü, aynı zamanda birçok ünlünün de zayıflığının doğal sırlarından biridir.

Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Kürünün Faydaları Nelerdir?Maydanoz sağlık için oldukça yararlıdır. Ekonomik olmasından dolayı evlerde sürekli bulunma imkanı olan maydanozu, kilo vermek için olmasa bile sağlık için mutlaka tüketmek gerekir. Ancak yararları ile birlikte zayıflatıcı etkisi ile oldukça yaygınlaşan maydanoz kürünü denemek isteyenler, birçok yararlı etkisini kendi vücutlarında görebilirler. Maydanozun idrar söktürücü özelliği ile vücuttaki fazla suyun ve ödemin atılmasına yardımcı olma etkisinden dolayı, kilo verdirici özelliğe sahiptir. Ödem konusunun ayrıntılarına daha önce değinmiştik. Maydanoz kürünü zayıflamak için tercih edecek olanlar aynı zamanda, karaciğer yağlanması, böbrek taşları ve kanserden korunma gibi yararlarından da fayda göreceklerdir.

Maydanoz Kürü Maskesi Nasıl Yapılır?

Maydanoz Kürü Maskesi Nasıl Yapılır?C vitamini bakımından yüksek değerde olan maydanoz bu özelliği ile cildin esnek ve daha geç kırışmasına neden olmaktadır. Vücuda maydanozla birlikte yeteri kadar C vitamini girmesi, cilt sağlığı için oldukça önemli olan kolajen üretilmesini mümkün kılar. Bu nedenle maydanozun sık tüketilmesi, cildin daha genç görünmesini sağlarken, cilde sürülen maydanoz maskeleri de dışarıdan cilt bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kilo vermek için uygulanan maydanoz kürünün direkt olarak cilt sağlığına da olumlu etkileri bulunmaktadır. İsteğe göre maydanoz suyu içerek ya da maydanoz maskelerini cilt yüzeyine uygulayarak, maydanozun mucizelerine şahit olmak mümkündür.

Dilerseniz yapılışı oldukça kolay ve işe yarayan bir maydanoz kürü maskesi tarifini sizlerle paylaşalım; Önce 1 litre suyu kaynatıp içerisine yaklaşık bir demet maydanozun saplarını atıp 5-10 dakika bekliyoruz. Bu şekilde maydanoz suyunu elde etmiş oluyoruz. Soğuyan 1 su bardağı maydanoz suyunun içerisine 4 çay kaşığı bal, 3 yemek kaşığı yoğurt, eğer varsa 1 çay kaşığı da yulaf ezmesi ekleyerek karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz maydanoz kürü maskesini cildimize sürüp 15 dakika sonra soğuk suyla yıkıyoruz. Diğer tüm bakım işlemlerinde olduğu gibi tonik ve nemlendiricileri sürmeyi asla ihmal etmiyoruz. Anlattığımız bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde uygulandığı takdirde canlı ve daha genç bir cilde sahip olmanız hiç de zor değil.

Okur Yorumları

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgihanem'i Takip Edin

En Yeniler