Daha İnce (Zayıf) Görünmenin Yolları Nelerdir?

Hemen her insanın vücudunda beğenmediği bir özelliği vardır. Kimi kendini kısa bulur, kimi kilolu, kimi daha farklı saç rengine tene sahip olmak ister vs.. Biz yazımızda daha ince görünmenin püf noktalarına yer verdik. Doğru kıyafet seçimi ve göz yanılgısı oluşmasını sağlayacak birkaç hile sayesinde, siz de olduğunuzdan daha ince ve uzun görünebilirsiniz.

Birçok insanın özellikle de kadınların en büyük problemlerinden biri fazla kilolardır. Gün içerisinde yenilen hamburgerler, pizzalar, pasta ve börekler bir süre sonra kilo olarak geri döner.

Özellikle gençlerin çok tercih ettiği hazır gıdalar ve kola benzeri içecekler kalorisi yüksek besinlerdir. Beslenme şekli değiştirilerek ve günlük bir saat spor yapılarak, kısa sürede kilo vermek mümkündür (Sağlıklı zayıflama önerileri).

Ancak günlük tempo içerisinde buna zaman bulamayan ya da düzenli beslenip, spor yapmasına rağmen vücut şeklini değiştiremeyen bayanlar, doğru kıyafet seçimi ile daha zayıf ve uzun boylu görünebilirler. Fazla uzun veya fazla kısa boyunlu olmanın yanında elma, armut tip vücuda sahip olan kadınlar, giysideki kumaş renk, desen, model ve birlikte kullanılan aksesuar seçimi konusunda ufak hileler yaparak, vücutlarındaki beğenmedikleri bölgeyi saklayabilirler. Doğru giyinme tüyolarına özen gösterdiğinizde, kıyafetlerinizin içerisinde kendinizi çok daha iyi ve mutlu hissetmeniz mümkün.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?Giysilerle yapılan ufak hileler ile daha uzun boylu görünmek mümkündür. Bacak boyunu birkaç santim uzun göstermek ise zayıflamış algısı yaratır.

Tek Renk Giysiler Tercih Etmeli; Kısa boylu kadınlar alt üst parçalar yerine tek renk giysiler tercih ederek uzun boylu algısı yaratabilirler.

Doğru Pantolon Seçimi; Son birkaç yıldır kullanılan düşük bel pantolonlar, vücudun üst bölgesini uzun gösterir. Bacak boyunu kısa gösteren bu pantolonlar, kısa boylu kadınları olduğundan daha kısa göstereceği için asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine orta bel veya yüksek bel pantolonlar daha doğru bir seçim olacaktır. Eğer İspanyol paça bir pantolon tercih ettiyseniz, altına oldukça yüksek topuklu bir ayakkabı giyip, pantolon boyunuzu da ayakkabıyı tamamen kapatacak şekilde ayarlarsanız harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Etek Boyu Önemlidir; Eğer boyunuz kısa veya sizin için kısa sayılıyorsa ve bacaklarınıza güveniyorsanız, kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Düzgün ama kısa bacaklar, mini etek giyilerek daha uzun ve zarif bir hal alabilir.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?Kilolu olmanın yanı sıra, zayıf olmasına rağmen genetik yapı olarak bazı bölgeleri kalın olan bayanlar vardır. Tabi ki her kadının manken ölçülerinde olması beklenemez ama giyim konusunda alınan küçük önlemler sayesinde, daha zayıf imajı oluşturulabilir.

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Vücudun üst bölgesi, yani göğüsleri diğer bölgelerinden geniş olan vücutlar elma tip vücut olarak adlandırılır. Göğüsleri büyük bayanların askısız, straplez kıyafetler giyinmemesi gerekir. Mümkünse askılı hatta kalın askılı kıyafetler tercih edilmelidir. İki parça kıyafetlerde, kıyafetin üstü koyu renk olursa daha az dikkat çekecektir. İri ve karışık desenli bluzlar dikkatleri göğüs bölgesine kaydırır. Büyük göğüslü bayanlar iri taşlı kolyeler yerine üst üste takılmış ince zincirler kullanmalıdır.

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kalçaları omuz hizasından geniş olan vücut, armut tip vücut olarak adlandırılır. Büyük kalçalar birçok kadın için cazip olsa da bazı bayanlar bu görüntüden rahatsız olurlar. Geniş kalçalı kadınlar, vücudun üst bölgesine dikkat çekecek giysiler tercih etmelidir. Desenli bluzlar, abartılı kolyeler ve yakası açık elbiseler göğüs bölgesine dikkat çekecektir. Tek renk ve dar ama vücuda yapışmayan giysiler, vücudu daha ince gösterir. İki parça kıyafetlerde ise, alt parça her zaman koyu renk olmalıdır.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

  • Kilolu bayanlar iri desenli, enine çizgili giysiler yerine, tek renk veya küçük desenli giysiler kullanmalıdır.
  • Çok dar giysiler, vücutta biriken yağları belli eder, çok geniş giysiler ise kabarık durarak daha kilolu görünmeye yol açar. Vücudu sıkmayan, sade kesimli giysiler zayıf görünmek için tercih edilmelidir. İki parça giysilerde, alt ve üst geniş parçalar yerine biri dar biri geniş olan şeyler tercih edilmelidir.
  • Pileli ve fırfırlı giysiler kilolu insanları daha kilolu gösterecektir.
  • Kilolu bayanlar da, çok dar olmaması koşulu ile kalem etek ve dar pantolon giyinebilirler. Etek ve pantolonların yanlarına konan farklı renk şeritler, göz yanılgısı yapacak, daha zayıf görünmeye sebep olacaktır.
  • Son yıllarda moda olan yanları drapeli, iki renk kullanılarak tasarlanan elbiseler, kilo problemi olan bayanları daha ince gösterecektir.

Okur Yorumları

2 yorum
  1. Giyim tarzı görünümümüz için çok önemli. Siyah ve üzeri beyaz dikine çizgili kıyafetler her zaman ince ve uzun gösterir. Sizin verdiğiniz bilgiler de çok değerli. Bu bilgileri uygulamak gerekir. Ama merak edilen bir konu da iri desenli kıyafetler. Sizce İri desenli kıyafetler uzun ve ince görünmekte etkili midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgihanem'i Takip Edin

En Yeniler