Daha İnce (Zayıf) Görünmenin Yolları Nelerdir?

Daha İnce (Zayıf) Görünmenin Yolları Nelerdir?

Kadınlar olarak daha zayıf olmanın hayalini kurarız. Üstelik aşırı kilolu olmasak bile daha ince görünmeyi isteriz. Çünkü mankenlerle yaratılan bu izlenim, daha küçük yaşlarda hepimizin beynine işliyor. Sonucunda da sağlığını kaybeden birçok kadınla karşılaşıyoruz. Bazılarımız ise kıyafet hileleri ile daha zayıf görünebiliyor. İşte bu yazının amacı da sizlerle zayıf görünme önerileri paylaşmak:

Yasemin Saygın

Hemen her kadının en büyük derdi daha zayıf olmaktır. Bunun için diyet listeleri uygulanır, kısa bir süreliğine spora gidilir ve sonuç almaya çalışılır. Ama pek başarılı olunamaz ve bu sefer de kıyafet hileleri ile daha zayıf görünmeye çalışılır. Aslında bu pek hile sayılmaz; çünkü vücudumuzu tanıyarak uyumlu kıyafetler giydiğiniz zaman çok daha iyi görünürsünüz. Bunun sonucunda da kusurlarımızı kapatır ve daha ince bir görünüme kavuşuruz.

Doğru giyinmek için ten renginizden saç modelinize, ayakkabıdan aksesuara kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Çünkü doğru kıyafetleri bir araya getirmiş olsanız bile yanlış bir aksesuar sonucunda her şeyi mahvedebilirsiniz. Bu nedenle baştan aşağı her ince ayrıntıyı düşünmelisiniz. Elbette bunu yaparken, daha sağlıklı beslenerek ve sporu bir alışkanlık haline getirerek fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

[renkbox baslik="Sağlıklı Zayıflama Önerileri" link="https://bilgihanem.com/saglikli-zayiflama-onerileri/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2014/12/saglikli-kilo-vermenin-yollari-nelerdir.jpg" renk="yesil" yenisekme="evet"][/renkbox]

Kıyafet seçimleri ile ince görünmek istiyorsanız öncelikle vücut tipinizi iyi bir şekilde tanıyarak işe başlamalısınız. Aynı zamanda kendinizle barışık olmanız ve özgüveninizi her daim yüksek tutmak, iyi bir görünüm için en iyi aksesuarlardır. Bunlara sahip olduktan sonra doğru kıyafetleri de seçerek, harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için illa tonla para harcamanıza da gerek yoktur. Aşağıdaki tüyolara kulak vermeniz, kendinize güvenmeniz ve sağlıklı yaşamı elden bırakmamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?Giysilerle yapılan ufak hileler ile daha uzun boylu görünmek mümkündür. Bacak boyunu birkaç santim uzun göstermek ise zayıflamış algısı yaratır. Tek renk giysiler tercih etmeli; kısa boylu kadınlar alt üst parçalar yerine tek renk giysiler tercih ederek uzun boylu algısı yaratabilirler. Doğru pantolon seçimi; son birkaç yıldır kullanılan düşük bel pantolonlar, vücudun üst bölgesini uzun gösterir. Bacak boyunu kısa gösteren bu pantolonlar, kısa boylu kadınları olduğundan daha kısa göstereceği için asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine orta bel veya yüksek bel pantolonlar daha doğru bir seçim olacaktır.

Eğer İspanyol paça bir pantolon tercih ettiyseniz, altına oldukça yüksek topuklu bir ayakkabı giyip, pantolon boyunuzu da ayakkabıyı tamamen kapatacak şekilde ayarlarsanız harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Etek boyu önemlidir; Eğer boyunuz kısa veya sizin için kısa sayılıyorsa ve bacaklarınıza güveniyorsanız, kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Düzgün ama kısa bacaklar, mini etek giyilerek daha uzun ve zarif bir hal alabilir.

Boyunuz kısaysa yanlış seçeceğiniz birkaç kıyafet sonucunda daha da kısa görünebilirsiniz. Örneğin yüksek belli midi bir eteğin üzerine uzun bir bluz giderseniz boyunuzu daha da kısarsınız. Bunun yerine bluzunuzu eteğin içine sıkıştırarak bacak boyunuzu uzatmış olursunuz. Bu sayede çok sevip de giyemediğiniz midi etekleri rahatlıkla tercih edebilir hale gelirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bilekten bağlı veya tokalı sandaletlerle ilgili. Eğer bu tip ayakkabıları seviyorsanız ten renginize yakın tonları seçmelisiniz. Kontrast renkler bacağınızın kısa görünmesine neden olur. Aynı zamanda daha ince görünmenizi de ten renginize yakın ayakkabılarla sağlayabilirsiniz.

Kısa boylu ve kilo problemi olan kadınlar, elbise tercihlerinde de dikkatli olmalıdır. Uzun elbise giymek, en basit tüyo olarak görülürken, modelin seçimi oldukça önemlidir. Eğer kabarık ve salaş bir elbise giyerseniz boyunuzu iyice preslemiş olursunuz. Ama vücudunuza hafif oturan ve bel oyuntunuzu belli eden bir elbise giymek, hem daha ince hem de daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Ceketler de kıyafetlerin vazgeçilmez parçalarıdır. Eğer ceket giymeyi seviyorsanız uzun olanlar yerine kısa ve bel hizasından biten modelde olanları tercih etmelisiniz. Ayrıca daha az hacimli olmaları gerekmektedir. Bu sayede hem boyunuz daha uzun görünür hem de daha ince görünmüş olursunuz. Aynı şekilde hırka giymeyi seviyorsanız uzun olanları tercih edebilirsiniz. Ama boyu dizin hemen altında bitmesin ve ayak bileğinize kadar devam etsin. Bu şekilde hem uzun hem de zayıf görünürsünüz.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?Birçok insanın özellikle de kadınların en büyük problemlerinden biri fazla kilolardır. Gün içerisinde yenilen hamburgerler, pizzalar, pasta ve börekler bir süre sonra kilo olarak geri döner. Özellikle gençlerin çok tercih ettiği hazır gıdalar ve kola benzeri içecekler kalorisi yüksek besinlerdir. Beslenme şekli değiştirilerek ve günlük bir saat spor yapılarak, kısa sürede kilo vermek mümkündür.

Ancak günlük tempo içerisinde buna zaman bulamayan ya da düzenli beslenip, spor yapmasına rağmen vücut şeklini değiştiremeyen bayanlar, doğru kıyafet seçimi ile daha zayıf ve uzun boylu görünebilirler. Fazla uzun veya fazla kısa boyunlu olmanın yanında elma, armut tip vücuda sahip olan kadınlar, giysideki kumaş renk, desen, model ve birlikte kullanılan aksesuar seçimi konusunda ufak hileler yaparak, vücutlarındaki beğenmedikleri bölgeyi saklayabilirler. Doğru giyinme tüyolarına özen gösterdiğinizde, kıyafetlerinizin içerisinde kendinizi çok daha iyi ve mutlu hissetmeniz mümkün.

Kilolu olmanın yanı sıra, zayıf olmasına rağmen genetik yapı olarak bazı bölgeleri kalın olan bayanlar vardır. Tabi ki her kadının manken ölçülerinde olması beklenemez ama giyim konusunda alınan küçük önlemler sayesinde, daha zayıf imajı oluşturulabilir.

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Vücudun üst bölgesi, yani göğüsleri diğer bölgelerinden geniş olan vücutlar elma tip vücut olarak adlandırılır. Göğüsleri büyük bayanların askısız, straplez kıyafetler giyinmemesi gerekir. Mümkünse askılı hatta kalın askılı kıyafetler tercih edilmelidir. İki parça kıyafetlerde, kıyafetin üstü koyu renk olursa daha az dikkat çekecektir. İri ve karışık desenli bluzlar dikkatleri göğüs bölgesine kaydırır. Büyük göğüslü bayanlar iri taşlı kolyeler yerine üst üste takılmış ince zincirler kullanmalıdır.

Armut Vücut Tipine Sahip Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kalçaları omuz hizasından geniş olan vücut, armut tip vücut olarak adlandırılır. Büyük kalçalar birçok kadın için cazip olsa da bazı bayanlar bu görüntüden rahatsız olurlar. Geniş kalçalı kadınlar, vücudun üst bölgesine dikkat çekecek giysiler tercih etmelidir. Desenli bluzlar, abartılı kolyeler ve yakası açık elbiseler göğüs bölgesine dikkat çekecektir. Tek renk ve dar ama vücuda yapışmayan giysiler, vücudu daha ince gösterir. İki parça kıyafetlerde ise, alt parça her zaman koyu renk olmalıdır.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu bayanlar iri desenli, enine çizgili giysiler yerine, tek renk veya küçük desenli giysiler kullanmalıdır. Çok dar giysiler, vücutta biriken yağları belli eder, çok geniş giysiler ise kabarık durarak daha kilolu görünmeye yol açar. Vücudu sıkmayan, sade kesimli giysiler zayıf görünmek için tercih edilmelidir. İki parça giysilerde, alt ve üst geniş parçalar yerine biri dar biri geniş olan şeyler tercih edilmelidir.

Pileli ve fırfırlı giysiler kilolu insanları daha kilolu gösterecektir. Kilolu bayanlar da, çok dar olmaması koşulu ile kalem etek ve dar pantolon giyinebilirler. Etek ve pantolonların yanlarına konan farklı renk şeritler, göz yanılgısı yapacak, daha zayıf görünmeye sebep olacaktır. Son yıllarda moda olan yanları drapeli, iki renk kullanılarak tasarlanan elbiseler, kilo problemi olan bayanları daha ince gösterecektir.

Kilolu kadınların genel olarak siyah, lacivert gibi koyu renkler giyebileceği söylenir. Bu yanlış değildir; ama açık renk giymek de sorun değildir. Eğer açık renk kıyafetleri doğru bir şekilde giyerseniz hem zayıf hem de uzun görüntü elde edilebilir. Baştan aşağı aynı renk giyindiğiniz zaman hem ince hem de zayıf görünebilirsiniz. Aynı şekilde bir rengin tonlarını kullanarak kombin yaparsanız yine ince görünüm sağlayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise desenlerdir. Kilo probleminiz varsa ve ince görünmek istiyorsanız desenlerden uzak durmak yerine doğru olanları tercih etmelisiniz. Dikey çizgileri tercih etmek, ince ve uzun görünmek için en bilindik tüyodur. Aynı zamanda iri desenler yerine birkaç renkten oluşan küçük olanları giyinmelisiniz. Ayrıca kilo sorunu yaşadığınız bölgede desen kullanmamalısınız.

[renkbox baslik="Maxi Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?" link="https://bilgihanem.com/maxi-etek-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2017/02/maxi-etek-nedir-nasil-giyilir-oneriler.jpg" renk="pembe" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Kilo sorunu yaşadığınız bölgeleri, diğerlerine göre daha koyu renklerle manipüle edebilirsiniz. Eğer basen kısmınızda sorun yaşıyorsanız üste göre daha koyu renk altlar kullanmalısınız. Üst kısmınızda ise daha canlı renkler, desenler kullanmakta özgürsünüz. Bu şekilde dikkatleri kusurlu bölgelere değil, beğendiğiniz yerlere çekebilirsiniz.

Geniş paçalı pantolon ve jeanler de kilolu kadınlar için kurtarıcı parçalardandır. Hafif kumaşlı parçaları bir araya getirerek de bu güzelliği katlayabilirsiniz. Layering tekniği adı verilen üst üste kullanma stili ile hem kusurları kapatır hem de daha ince bir görünüm elde edersiniz. Örneğin; hafif bol bir bluzun için başka renkte biraz daha uzun ve alttan görünecek şekilde dar bir atlet giyebilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar, kilolu kadınlar için de en büyük kurtarıcılardandır. Kendinize uygun ve rahat edeceğiniz topuklu ayakkabılar sayesinde görünümünüzü inceltebilir ve özgüveninizi yerine getirebilirsiniz. Eğer düz tabanlı ayakkabı giymek istiyorsanız zarif babetleri tercih etmelisiniz. Ayak bileğiniz kalınsa bileği kesen bağcıklardan ve çok bantlı ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Hemen her insanın vücudunda beğenmediği bir özelliği vardır. Kimi kendini kısa bulur, kimi kilolu, kimi daha farklı saç rengine tene sahip olmak ister vs.. Biz yazımızda daha ince görünmenin püf noktalarına yer verdik. Doğru kıyafet seçimi ve göz yanılgısı oluşmasını sağlayacak birkaç hile sayesinde, siz de olduğunuzdan daha ince ve uzun görünebilirsiniz.
Elma tipi vücuda sahip kadınlar için stil önerileriniz nelerdir?
Armut tipli vücut için en uygun aksesuarlar size göre hangileridir?
Kilolu kadınlar için önereceğiniz pratik tüyolarınız var mı? Nelerdir?
Aşırı zayıf kadınlar için en uygun giyim önerileri nelerdir?Okur Yorumları
  1. Giyim tarzı görünümümüz için çok önemli. Siyah ve üzeri beyaz dikine çizgili kıyafetler her zaman ince ve uzun gösterir. Sizin verdiğiniz bilgiler de çok değerli. Bu bilgileri uygulamak gerekir. Ama merak edilen bir konu da iri desenli kıyafetler. Sizce İri desenli kıyafetler uzun ve ince görünmekte etkili midir?