Mini Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?

Mini etek özellikle kendine güvenen, iddialı kadınların tercihidir. Eskiden sadece özel anlar için tercih edilen mini etekler, şimdi sokak modasına kadar inmiştir. Günlük kullanımda topuksuz ayakkabılar ve kalın çoraplarla tamamlanan mini etekler, hem şık hem rahat olmayı sağlamaktadır. Modayı yakından takip eden kadınların vazgeçilmezi olan mini etek ve kullanımı hakkında merak ettikleriniz yazımızda anlatılmıştır.

Kısa ve ilgi çeken bir model olmasından dolayı mini etek dendiğinde pek çok bayan öncelikle durup bir düşünmektedir. Büyük ölçüde cesaret gerektiren bir etek modeli olması, fiziği düzgün bayanlar kadar kilosu ile barışık bayanların da üzerinde sıkça mini etek görülmesine neden olmaktadır. Etek giymekten vazgeçmeyen kadınların yaz aylarında tek geçtiği eteklerden olan mini etekler çekici ve dikkat çeken bir kombine sahip olmayı da mümkün kılmaktadır. Hemen şunu da ekleyelim ki; mini etek herkese yakışmaz.

Pek çok çeşitte modaseverlerin beğenisine sunulmuş olan mini etekler, yaz kadar sık olmasa da bazı özel kış günlerinde de tercih edilmektedir. Klasik tarza sahip bayanların en çok tercih ettikleri siyah mini etekler ise kombin yapması oldukça zor olan ve fazlasıyla da özen gerektiren modellerin başında gelmektedir.

Ancak her daim şık olmayı bilen kadınlar için mini etek giymek ve kombinlemek oldukça keyif verici tercihlerden biridir.Şimdi dilerseniz mini etek nasıl giyilir, kombin yaparken nelere dikkat edilmeli gibi soruların cevaplarını vermeye çalışalım.
Tavsiye İçerik: Midi Etek Nedir? Nasıl Giyilir?

Mini Etek Nedir?

Genellikle çiftler arasında kıskançlık krizlerinin çıkmasına neden olan kısa etekler, mini etek olarak adlandırılmaktadır. Sıradan bir kıyafet olmamasından dolayı alalede şekilde mini etek kombinleri vasat bir görüntüde olmaya neden olmaktadır. Bu nedenle mini etek giymeden önce, bunun nasıl ve hangi kıyafetlerle giyinmesi gerektiği konusunda ön araştırma yapmak fayda sağlayacaktır. Vücut hatlarını doğru tanıyan bayanlar için hiç de zor olmayan mini etekler, her mevsim gardıropların favori etek modeli olmaya devam etmektedir. Dar, geniş, çan ve pileli olmak üzere farklı mini etek modelleri vardır.

Mini Etek Nasıl Giyilir?

Farklı bacak boylarına sahip kadınlar kendileri için en uygun boydaki mini eteği bulduklarında ideal mini etek şıklığına sahip olabilirler. Kısa etek olarak bilinen mini eteklerin standart bir boyu olmadığı için bayanlar rahat ve şık hissettikleri boyda mini etek giyebilirler. Süper mini olarak bilinen daha kısa etekler bacak güzelliğine güvenen bayanların tercih edebileceği modellerdir. Aynı zamanda özgüveni yüksek bayanların da giyebilecekleri modeller arasında yer almaktadır. Mini etek giyerken genellikle ince tül çoraplar tercih edilmektedir. Yaz aylarında çoraba bile gerek kalmadan giyebilirken, daha pürüzsüz görünen bacaklar için oldukça ince olan çoraplarla mini etekler tamamlanabilir. Ancak soğuk kış günlerinde de mini eteğinden vazgeçmeyenler, kalın opak çoraplarla rahatlıkla giyebilirler.

Mini Etek Kombinleri Nelerdir?

Mini etek ile kombin yaparken hangi mevsimde olunduğu konusuna dikkat edilerek diğer parçalar tercih edilmelidir. Yaz aylarında mini etek giymek istendiğinde şık bir bluz ile kombin yapmak kısa sürede şık olmayı sağlarken, kış aylarında daha fazla parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer yandan direkt olarak ayakkabıları ön planda tutan bir etek olmasından dolayı ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir.

Topuklu ayakkabılar mini etek gösterişine en çok yakışan ayakkabılardan biri olsa da, bacak boyunu uzattığından, zaten kısa olan eteğin daha da kısalmasına sebep olmaktadır. Farklı tarzda mini etek kombinleri için babet ya da spor ayakkabılar da uygun seçimlerden olacaktır. Mini eteğin üzerine giyeceğiniz bluz ise, çok geniş olmamalıdır. Vücudu saran veya çok hafif serbest duran bir parça, mini eteğin üzerinde daha hoş görünecektir.

Mini Etek Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınsı bir siluet için mini etekler vazgeçilmez etek modellerindendir. Bunun farkında olan pek çok bayan her fırsatta mini etek giymeyi tercih etmektedir. Ancak şık bir mini etek kombini için dikkat edilmesi gereken hususların olduğu unutulmamalıdır. Yaz aylarında askılı tişörtlerle ya da vücudu saran bluzlarla oldukça şık duran mini etekler, kış aylarında ise triko bluzlar ve kısa ceketler mini etek kombinlerine eşlik etmektedir. Soğuk havalarda mini etek giyerken çorap mutlaka olması gereken parçalardan biridir. Çorap modelinin ise mini etek kumaşına ve modeline uygun özellikte olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde tüm dikkatleri çoraba çekmek ve mini etek şıklığını gölgede bırakmak kaçınılmaz olacaktır.

Okur Yorumları

3 yorum
  1. Bacakları düzgün olan bayanlar için çok güzel ve anlaşılır bir yazı olmuş. Diğer yazılarınızı da dikkatle takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgihanem'i Takip Edin

En Yeniler