Mini Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?

Mini Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?

Kendine güvenen ve düzgün bacaklara sahip olan her kadının giymeyi sevdiği parçaların başında mini etekler gelir. Mini etek giymek riskli olmasına rağmen oturmasını ve kalkmasını bilen kadınlar için bir sorun teşkil etmemektedir. Farklı kesimleri ve kumaş türleri ile birbirinden güzel modelleri bulunan mini etekler, kombinlenirken de dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır. Şimdi bu bilgilere ve kombin önerilerine göz atalım:

Banu Özekmekçi

Kendine güvenen ve düzgün bacaklara sahip olan her kadının giymeyi sevdiği parçaların başında mini etekler gelir. Mini etek giymek riskli olmasına rağmen oturmasını ve kalkmasını bilen kadınlar için bir sorun teşkil etmemektedir. Farklı kesimleri ve kumaş türleri ile birbirinden güzel modelleri bulunan mini etekler, kombinlenirken de dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır. Şimdi bu bilgilere ve kombin önerilerine göz atalım:

Cesur kadınların vazgeçilmez kıyafeti olan mini etekler, yaz veya kış hangi mevsimde olunduğu fark etmeksizin birbirinden güzel kombinlere konu olabilir. Uzun çizmelerle veya sneakerlarla güzel sonuçların alınabildiği özgür bir parça olan mini etekler, düzgün bir bacak yapısına sahip olunmasını gerektirmektedir. Aynı zamanda boyun uzun gösterilmesi, ince bir görünüm elde edilmesi gibi konularda da bilgi sahibi olunmalıdır.

[renkbox baslik="Midi Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?" link="https://bilgihanem.com/midi-etek-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2017/01/midi-etek-nedir-nasil-giyilir-kombinleri-nelerdir.jpg" renk="mor" yenisekme="evet"][/renkbox]

Mini etek giymek için öncelikle nasıl bir model ve kumaş seçtiğinizden haberdar olmalısınız. Günümüzde sokak modası olarak uyumsuzluğun uyumu her ne kadar öne çıkıyor olsa da dikkat edilmesi gereken konular vardır. Her kumaş ve model ile her kombini yaratmanız mümkün değildir. Bu nedenle mini etek seçiminde bu konuyu aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Dolayısıyla mini etek kombin konusu öyle düşündüğünüz kadar basit değildir.

Mini Etek Nedir?

Genellikle çiftler arasında kıskançlık krizlerinin çıkmasına neden olan kısa etekler, mini etek olarak adlandırılmaktadır. Sıradan bir kıyafet olmamasından dolayı alalede şekilde mini etek kombinleri vasat bir görüntüde olmaya neden olmaktadır. Bu nedenle mini etek giymeden önce, bunun nasıl ve hangi kıyafetlerle giyinmesi gerektiği konusunda ön araştırma yapmak fayda sağlayacaktır.

Vücut hatlarını doğru tanıyan bayanlar için hiç de zor olmayan mini etekler, her mevsim gardıropların favori etek modeli olmaya devam etmektedir. Dar, geniş, çan ve pileli olmak üzere farklı mini etek modelleri vardır. Kısa ve ilgi çeken bir model olmasından dolayı mini etek dendiğinde pek çok bayan öncelikle durup bir düşünmektedir.

Büyük ölçüde cesaret gerektiren bir etek modeli olması, fiziği düzgün bayanlar kadar kilosu ile barışık bayanların da üzerinde sıkça mini etek görülmesine neden olmaktadır. Etek giymekten vazgeçmeyen kadınların yaz aylarında tek geçtiği eteklerden olan mini etekler çekici ve dikkat çeken bir kombine sahip olmayı da mümkün kılmaktadır. Hemen şunu da ekleyelim ki; mini etek herkese yakışmaz.

Pek çok çeşitte modaseverlerin beğenisine sunulmuş olan mini etekler, yaz kadar sık olmasa da bazı özel kış günlerinde de tercih edilmektedir. Klasik tarza sahip bayanların en çok tercih ettikleri siyah mini etekler ise kombin yapması oldukça zor olan ve fazlasıyla da özen gerektiren modellerin başında gelmektedir.

Mini Etek Nasıl Giyilir?

Farklı bacak boylarına sahip kadınlar kendileri için en uygun boydaki mini eteği bulduklarında ideal mini etek şıklığına sahip olabilirler. Kısa etek olarak bilinen mini eteklerin standart bir boyu olmadığı için bayanlar rahat ve şık hissettikleri boyda mini etek giyebilirler. Süper mini olarak bilinen daha kısa etekler bacak güzelliğine güvenen bayanların tercih edebileceği modellerdir.

Aynı zamanda özgüveni yüksek bayanların da giyebilecekleri modeller arasında yer almaktadır. Mini etek giyerken genellikle ince tül çoraplar tercih edilmektedir. Yaz aylarında çoraba bile gerek kalmadan giyebilirken, daha pürüzsüz görünen bacaklar için oldukça ince olan çoraplarla mini etekler tamamlanabilir. Ancak soğuk kış günlerinde de mini eteğinden vazgeçmeyenler, kalın opak çoraplarla rahatlıkla giyebilirler.

Doğru parçalarla bir araya getireceğiniz mini eteklerinizle hem günlük hem iş hem de özel günlerde güzel görünümler ortaya çıkarabilirsiniz. İddialı görünümler için mini etek tercih ediyorsanız ve cesur bir giyim tarzınız varsa kombin seçeneğiniz artmaktadır. Ama herkese yakışan bir parça olmadığını da bilmelisiniz. Maksi veya midi eteklere nazaran daha kolay kombin yapılabilmesine karşın, herkese yakışmaması nedeniyle riskli bir parçadır.

Her çeşit kumaştan dar, geniş, çan, kloş ve pileli modelleri ile ister tshirtlerle ister kazaklarla birbirinden güzel kombinler yaratabilirsiniz. Bunu yaparken mevsime ait parçaları ve aksesuarları kullanarak kombini kusursuz hale getirebilirsiniz. Tüm bunların üstünde ise fiziğinize uygun etek modelini belirlemek gelmektedir. Bacak boyunuzdan kilonuza kadar birçok kriter, etek modelinde belirleyici olmaktadır.

Kısa boylu kadınlar mini etek tercih ettiklerinde ayakkabı seçimlerinde dikkatli olmalıdır. Uzun çizme giymek yerine babet ve ince topuklu ayakkabı gibi zarif modeller tercih edilmelidir. Ayrıca etek boyu, sizi kısa göstermemesi için doğru uzunlukta olmalıdır.

Mini Etek Kombinleri Nelerdir?

Mini etek ile kombin yaparken hangi mevsimde olunduğu konusuna dikkat edilerek diğer parçalar tercih edilmelidir. Yaz aylarında mini etek giymek istendiğinde şık bir bluz ile kombin yapmak kısa sürede şık olmayı sağlarken, kış aylarında daha fazla parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer yandan direkt olarak ayakkabıları ön planda tutan bir etek olmasından dolayı ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir.

Topuklu ayakkabılar mini etek gösterişine en çok yakışan ayakkabılardan biri olsa da, bacak boyunu uzattığından, zaten kısa olan eteğin daha da kısalmasına sebep olmaktadır. Farklı tarzda mini etek kombinleri için babet ya da spor ayakkabılar da uygun seçimlerden olacaktır. Mini eteğin üzerine giyeceğiniz bluz ise, çok geniş olmamalıdır. Vücudu saran veya çok hafif serbest duran bir parça, mini eteğin üzerinde daha hoş görünecektir.

Mini etekleri ister spor ister klasik kombinleyebilirsiniz. Üzerinize bir tshirt, kazak, gömlek, şifon bluz gibi seçimler yaparak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Bunları kombinlerken sokak stilini ve cesur bir giyim tarzını benimsemişseniz uyumsuz parçalarla bir kombin yapabilirsiniz. Örneğin spor mini etek modellerini; babet, spor ayakkabı, topuklu terlik gibi farklı ayakkabı tarzları ile tamamlayabilirsiniz.

Klasik bir görünüm elde etmek istiyorsanız gömlek veya ipek bluz tercih edebilirsiniz. Siyah bir mini eteği, aynı renk veya beyaz şık bir bluzla kombinleyerek muazzam bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde stiletto, ince bantlı ayakkabılar ile de görünümü tamamlayabilirsiniz. Bunu yaparken gideceğiniz ortamı da hesaba katmalısınız.

Yaz aylarında daha açık renk ve desenli mini etekleri giyebilirsiniz. Dar bir beyaz mini etek ile çiçekli ve renkli bir şifon bluzu kombinleyebilirsiniz. Güneşli yaz günlerinin enerjisini yansıtacak bir kombin için şifonlar, iş hayatı ve akşam yemeği gibi özel anlar için yardımcı parçalardandır. Ayakkabı seçimini de üzerinize giyeceğiniz bluz ile uyumlu tercih edebilirsiniz.

Mini Etek Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınsı bir siluet için mini etekler vazgeçilmez etek modellerindendir. Bunun farkında olan pek çok bayan her fırsatta mini etek giymeyi tercih etmektedir. Ancak şık bir mini etek kombini için dikkat edilmesi gereken hususların olduğu unutulmamalıdır. Yaz aylarında askılı tişörtlerle ya da vücudu saran bluzlarla oldukça şık duran mini etekler, kış aylarında ise triko bluzlar ve kısa ceketler mini etek kombinlerine eşlik etmektedir.

Soğuk havalarda mini etek giyerken çorap mutlaka olması gereken parçalardan biridir. Çorap modelinin ise mini etek kumaşına ve modeline uygun özellikte olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde tüm dikkatleri çoraba çekmek ve mini etek şıklığını gölgede bırakmak kaçınılmaz olacaktır.

[renkbox baslik="Büstiyer Nedir? Nasıl Giyilir?" link="https://bilgihanem.com/bustiyer-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2016/11/bustiyer-ne-nasil-giyilir.jpg" renk="turuncu" yenisekme="hayir"][/renkbox]

Eğer bir manken fiziğine sahip değilseniz mini etek seçiminde dikkatli olmalısınız. Özellikle genç kızlar, mini eteği bir teşhir ürünü olarak kullandığı zaman çirkin görüntüler ortaya çıkmaktadır. Yaşlarının gerektirdiği modellerde bir seçim yapmaları, daha güzel bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Genç kızların, olgun kadınlar gibi kalçalarını ön plana çıkarak modellerden uzak durması da duru bir görünüm için gereklidir.

Bacak boyu mini etek seçiminde en önemli kriterdir. Aynı şekilde kombin yaparken de boy konusuna dikkat edilmelidir. Bu nedenle topuklu ayakkabı giymekten kaçınmamalısınız. Mini etek giymeyi seviyorsanız ama boyunuz kısaysa topuklu bir ayakkabı durumu kurtaracaktır. Eğer yanlış seçim yaparsanız boyunuzu daha da kısacak ve kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Mini etek özellikle kendine güvenen, iddialı kadınların tercihidir. Eskiden sadece özel anlar için tercih edilen mini etekler, şimdi sokak modasına kadar inmiştir. Günlük kullanımda topuksuz ayakkabılar ve kalın çoraplarla tamamlanan mini etekler, hem şık hem rahat olmayı sağlamaktadır. Modayı yakından takip eden kadınların vazgeçilmezi olan mini etek ve kullanımı hakkında merak ettikleriniz yazımızda sizlerle paylaştık.
Mini etek giyerken yaşadığınız en büyük sorun nedir? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Sizin giymeyi tercih ettiğiniz mini etek kombini hangisidir? Nelerle giymeyi seçersiniz?
Kış ayları için en beğendiğiniz mini etekli kombini tarif eder misiniz?
Mini eteklerin boyunuzu kısa ve vücudunuzu tıknaz gösterdiğini düşünüyor musunuz?
Uzun çizmelerle mini etek giymeyi doğru buluyor musunuz?Okur Yorumları
  1. Artık mini etek giyebileceğimiz havalar geldi. Topuklu ayakkabı ile kombinlenen kot mini etek favorim.

  2. Bacakları düzgün olan bayanlar için çok güzel ve anlaşılır bir yazı olmuş. Diğer yazılarınızı da dikkatle takip edeceğim.