Daha Uzun Görünmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Giyinmeli?

Daha Uzun Görünmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Giyinmeli?

Kilomuzu, saç rengimizi, kaşlarımızı ve daha birçok şeyi değiştirmemiz mümkündür. Fakat boyumuz bunlara dahil değil. Bunun için de modacılar ve uzmanlar bazı püf noktalar ve çözümler üretmişler. Sadece doğru kıyafet seçimiyle bunu sağlamak hiç de zor değil. Özellikle boydan çizgili kumaşlar, sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. İşte işinize yarayacak bazı küçük sırlar...

Banu Özekmekçi

Boy problemi daha ergenlik yaşlarda başlayıp, ileriki yıllarda bile can sıkan bir sorun haline gelebilmektedir. Hangimiz ergenlik döneminde boy problemini kafamıza takmadık ki? Kendisiyle barışık insanlar için çok da önemli bir durum olmasa da bunu ciddi şekilde kompleks haline getiren insanlar da vardır. Özellikle boy problemi olan ya da kısa olduğunu düşünen kadınlar kendi yöntemleriyle bunun çözüm yollarını aramaktadırlar.

Boy problemleri yüzünden, birçok kadın güvensizlik sorunu yaşayabilmektedir. Türkiye’de genel olarak kadınların boyları çok uzun değil. Ama her kadının hayali uzun ve kusursuz bir görünüm kazanmaktır. Bunun için fazla kilolar varsa verilir, spor yapılır ve fit bir vücuda kavuşulur. Buraya kadar her şey tamam. Ama boy konusunda fiziksel olarak yapabilecek pek bir şey yoktur.

[renkbox baslik="Daha İnce (Zayıf) Görünmenin Yolları Nelerdir?
" link="https://bilgihanem.com/daha-ince-gorunmenin-yollari-nelerdir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2016/01/daha-ince-gorunmenin-yollari.jpg" renk="pembe" yenisekme="evet"][/renkbox]

Bu durumda yardımınıza doğru kıyafet seçimleri koşmaktadır. Doğru giyim önerileri ile boyunuz uzun olmasa bile uzun gibi görünebilir. Sadece dikkatli ve bilinçli olarak kıyafet seçimi ve kombin yapmanız şarttır. Olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız, duruşunuz, seçtiğinizin kıyafetin rengi, modeli, deseni gibi birçok faktöre dikkat etmeniz gerekmektedir. Şimdi gelin olduğunuzdan daha uzun görünmenin yollarını öğrenelim.

Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Daha Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Daha uzun görünmenin püf noktaları deyince, işin içine aslında birçok hile ve yöntem girebiliyor. Bunların hepsine yazımızın genelinde değindik. Daha uzun görünmek için yapmanız gereken ilk iş, kilo ve boy dengenizi sağlamak. Eğer boyunuza göre kilonuz fazlaysa, ne yaparsanız yapın uzun görünmezsiniz. Kilonuzu ideal seviyeye getirdikten sonra; doğru kıyafet seçimi, doğru saç şekli ve doğru duruş sayesinde olduğunuzdan birkaç cm daha uzun görünebilirsiniz. İşte size daha uzun görünmenin püf noktaları;

  • Saç modelinizi yüksek yaparak, boyunuzu olduğunuzdan uzun gösterebilirsiniz. Eğer uzun saç kullanıyorsanız, bu sizi kısa gösterir. Saçlarınızı ya toplayarak kullanın ya da kısa bir şekilde kestirerek kullanın. Böylelikle boyun kısmı ortaya çıkacak ve daha uzun bir görünüm kazanmış olacaksınız.
  • Boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız eğer kemer kullanmaktan kaçının. Kemer kullanırsanız, vücudunuz ikiye bölünmüş gibi görünecektir. Bu durumda kısa boylular için hiç hoş bir görünüm sağlamamaktadır. Zaten kısa olan boyunuzun daha da kısa görünmesine neden olacaktır.
  • Alışveriş yaparken beğendiğiniz her şeyi almayın. Özellikle yatay çizgili kıyafetlerden olabildiği kadar uzak durun. Yatay çizgili kıyafetler, sizi hem daha kilolu hem de daha kısa gösterecektir. Bunun yerine dikey çizgileri olan kıyafetler seçerseniz boyunuz daha uzun görülebilir.
  • Seçtiğiniz kıyafetin kumaşı da, sizin boyunuzu uzun ya da kısa gösterebilir. Eğer kalın kumaşlardan yapılmış kıyafetler tercih ederseniz, sizi daha kısa gösterecektir. Uzun görünmek için ise, keten ya da pamuklu kumaşlardan üretilmiş kıyafetleri tercih edin.

Daha Uzun Görünmek İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Daha uzun görünmek için ilk şart dik durmaktır. Eğer dik durmazsanız, normal olduğunuz boydan daha kısa görüneceksinizdir. Doğru durmak için pilates yapmanız çok faydalıdır. Pilates yaparak doğru durmayı öğrenebilirsiniz. Hatta pilates ile kemikleri doğru kullanarak 2 cm’ye kadar uzama şansı olduğu bile söylenmektedir.

Dik bir duruşa sahip olduktan sonra, daha uzun görünmeniz kaçınılmaz olacaktır. Hem dik duruşunuz ile özgüveniniz belli olacak hem de giydiğiniz kıyafetleri daha güzel taşıyabileceksiniz. Uzun boylu görünmek istiyorsanız, fazla kilolarınızdan kurtulun. İdeal kilonuzdan fazla bir kilodaysanız, bu sizi kısa gösterebilir. Bu yüzden zayıf olmak, uzun görünmeye yardımcı olmaktadır.

[renkbox baslik="Maxi Etek Nedir? Nasıl Giyilir? Kombinleri Nelerdir?
" link="https://bilgihanem.com/maxi-etek-nedir/" resim="https://bilgihanem.com/wp-content/uploads/2017/02/maxi-etek-nedir-nasil-giyilir-maxi-etek-kombinleri-nelerdir.jpg" renk="turuncumavi" yenisekme="hayir"][/renkbox]

İdeal kiloda olmayı önce sağlığınız, sonra boyunuzun uzun görünmesini istediğiniz için tercih edin. Daha uzun görünmek düşüncesi ile ideal kilonun altına düşmeye kalkmayın. Eğer böyle bir hataya düşerseniz, uzun ve güzel görünmek yerine, sağlıksız ve güçsüz bir görünüm sağlamış olursunuz. Bu konu birçok bayanın yaptığı hatalardan biridir, çok dikkatli olmak gerekir.

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Daha uzun görünmek isteyen hanımlar modayı çok yakından takip etmelidir. Şimdi size bazı küçük sırlar vereceğiz. Ama bunların hepsini, modayı bilmeden uygulamaya kalkarsanız, bu kez de demode bir görünüm elde edersiniz ki, bu da kadınların en korktuğu şeylerden biridir. Örneğin boyuna çizgili kumaşların daha uzun göstereceğinden bahsettik. Her yıl aynı tarzda desenler çıkmıyor. Bunların da ince çizgilisi, kalın çizgilisi, sıra dışı desenlileri olabiliyor. Bu yüzden modayı yakından takip etmeyi sakın ihmal etmeyin.

  • Uzun görünmek isteyenler, pantolon seçimine de çok dikkat etmelidirler. Mümkün olduğu kadar dar pantolon seçerek daha uzun görünebilirler. Eğer boyunuz kısaysa, sakın geniş paçalı pantolonlar tercih etmeyin, daha kısa görünürsünüz. Ancak geniş paçalı pantolonları, çok yüksek topuklu ayakkabılarla giyebilirsiniz. Ayakkabıların ise görünmemesine özen göstermelisiniz.
  • Tabi ki boyları kısa olan bayanların ilk olarak yaptıkları topuklu ayakkabı giymektir. Topuklu ayakkabı giyerek olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz.
  • Uzun görünmek isteyenler için bir diğer öneri de doğru ceket kullanımıdır. Kısa boylu bayanların kesinlikle kısa ceket giymemeleri gereklidir. Kısa ceketler sizi daha kısa gösterecektir. Uzun görünmek isteyen kısa bayanlar, dizlerinin altlarına kadar gelen uzun ceketler tercih etmelidirler.
  • Seçtiğiniz parçalar asla enine çizgili veya ekose olmamalıdır. Bu tür desenler sizi olduğunuzdan daha basık gösterecektir. Bunun yerine boyuna çizgili olan desenleri tercih etmelisiniz.

Size verdiğimiz yukarıdaki önerilerden başka en önemli şeylerden bir diğeri ise, duruş şeklidir. Eğer sürekli kambur duruyorsanız ve daha kötüsü bunu alışkanlık haline getirdiyseniz, şimdiden geçmiş olsun. Hem vücudun duruş şekli, hem başınızı tutuş şekliniz boyunuzun uzun görünmesinde çok büyük bir etken. Örneğin başınızı hep biraz yukarı doğru tutmaya çalışın. Bu şekilde hem daha hoş hem de kendine güvenen insan duruşu sergilersiniz. Ne diyelim Allah herkesi uzun boylu yaratmıyor. Biz size daha uzun görünmeniz için yardımcı olacak birkaç püf nokta verdik. İşinize yaraması dileğiyle...

 

Kadın olsun, erkek olsun birçok kişi fiziksel görünümünden şikayet eder. Boyu kısa olanlar ise bunların en başında gelir. Boyumuzu uzatmak elbette mümkün değil ama birkaç hile ile olduğumuzdan daha uzun görünebiliriz.
Boyunuzdan memnun musunuz? Fiziksel olarak kendinizde beğenmediğiniz bir yer var mı?
Moda için mi, kendinize yakıştığı için mi giyinirsiniz?
Daha uzun görünmeye çalıştığınız oldu mu? Bize bu konuda verebileceğiniz öneriler var mı?
Sizce insan olduğu gibi mi davranmalı, yoksa bu tür yöntemlere başvurmalı mı?Okur Yorumları
  1. Yazınız gerçekten çok doğru ve faydalı bilgiler vermiş süpersiniz. Sorunuza gelince kesinlikle kendime yakışanı giyerim, modayı belli ölçüde takip ederim.